Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 11:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Remember Me, The Realm, Alice 3, Endless Summer) 23/4/13

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej Remember Me, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na stworzenie gry The Realm, wizji Americana McGee dotyczącej gry Alice 3, a także tajemniczym tytule Endless Summer. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Counter-Strike: Condition Zero

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Counter-Strike: Condition Zero. Dzieło studia Valve możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

The Realm

Studia Atomhawk Design oraz Lantern Interactive rozpoczęły zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry The Realm. Jest to przygodówka typu point ‘n’ click osadzona w dalekiej przyszłości, kiedy świat znowu nabrał barw dzięki odradzającej się naturze. Gracz wcieli się w młodą Sarinę, która ruszy w podróż w poszukiwaniu lekarstwa dla chorej matki. Towarzyszyć jej będzie legendarny kamienny golem o imieniu Toru, a rozgrywka będzie opierać się na ich współpracy i rozwiązywaniu zagadek. Twórcy potrzebują 195 tysięcy funtów na stworzenie tej gry na PC i tablety. Do tej pory zebrali ponad 10 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostało 28 dni. Atomhawk Design do tej pory zajmowało się przygotowywaniem materiałów koncepcyjnych do gier innych deweloperów (m.in. Dead Island, DMC: Devil May Cry, czy Mortal Kombat). Z kolei Lantern Interactive tworzyło proste produkcje na urządzenia mobilne.

Endless Summer

Australijska organizacja ratingowa oceniła multiplatformowy tytuł Endless Summer, którego twórcą ma być studio Bethesda Softworks, a wydawcą firma Zenimax Europe. Produkt otrzymał klasyfikację MA 15+, charakteryzując się przemocą i „mocnymi motywami grozy”. Na razie projekt nie został oficjalnie zapowiedziany, ale sporo wskazuje na to, że coś jest na rzeczy.

Pro Evolution Soccer 2014

Firma Konami nabyła licencję na Azjatycką Ligę Mistrzów (AFC Champions League), dzięki czemu coroczny turniej będzie mógł trafić do kolejnych odsłon serii Pro Evolution Soccer. Nie wiadomo, na jak długi okres podpisano umowę. Jest jednak niemal pewne, że AFC Champions League pojawi się już w Pro Evolution Soccer 2014.

Remember Me

Firma Capcom ogłosiła, że Olivier Deriviere jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do nadchodzącej gry Remember Me. Kompozytor wcześniej stworzył soundtrack do takich produkcji jak Alone In the Dark, czy Of Orcs and Men. Remember Me to zręcznościowa gra akcji autorstwa paryskiego studia Dontnod Entertainment, która zadebiutuje 7 czerwca w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Remember Me - Wieści ze świata (Remember Me, The Realm, Alice 3, Endless Summer) 23/4/13 - wiadomość - 2013-04-23
Remember Me

Alice 3

American McGee ze studia Spicy Horse (American McGee’s Grimm, Alice: Madness Returns) wypowiedział się dla serwisu GameSkinny na temat gry Alice 3. Niedawno wyszło na jaw, że amerykański projektant chciałby stworzyć kolejną odsłonę swojej bodajże najpopularniejszej serii z Alicją w roli głównej. American McGee powiedział, że trzecia część byłaby mieszanką elementów charakterystycznych dla poprzedniczek, co pozwoliłoby stworzyć jego wymarzoną produkcję. Projektant nie wyklucza pojawienia się projektu na Kickstarterze i skorzystania z crowdfundingu, ale wszystko zależy od rozmów z firmą Electronic Arts, która obecnie posiada prawa do licencji Alice.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: