Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 12:52

autor: Michał "moir" Marian

Lineage II po polsku startuje dziś o 15:00

Dzisiaj rusza długo oczekiwana polska wersja Lineage II. Europejski wydawca tytułu, rosyjska firma Innova, oficjalnie poinformowała, że pierwszy rodzimy serwer wystartuje około godziny 15:00.

Cierpliwość wszystkich polskich fanów Lineage II została wreszcie nagrodzona. Po miesiącach prac, przygotowań i beta-testów w końcu rusza pierwszy oficjalny serwer polskiej wersji tego popularnego MMO. Premiera dziś o godzinie 15:00.

Jedno z najpopularniejszych MMO ostatnich lat w końcu doczekało się polskiej lokalizacji.

Za cały projekt lokalizacji odpowiedzialna jest rosyjska firma Innova, będąca europejskim wydawcą tytułu. Jej przedstawiciele podali oficjalną datę startu serwera za pomocą forum przeznaczonego dla polskiej społeczności skupionej wokół produkcji. Aby przyłączyć się do zabawy wystarczy zarejestrować się, a następnie pobrać ważący niespełna 6,5 GB klient gry. Lineage II jest tytułem free-to-play i nie wymaga żadnych opłat abonamentowych, więc każdy chętny może cieszyć się jego pełną zawartością do woli.

Przy okazji debiutu polskiej wersji produkcji Konstancja Glinka, Project Development Manager w firmie Innova, oświadczyła:

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy dotarliśmy do celu – prezentujemy dzisiaj wszystkim polskim graczom zlokalizowaną wersję gry, dzięki czemu każdy ma okazje spróbować swoich sił w świecie Lineage II. Nie spoczywamy jednak na laurach – od razu zabieramy się do dalszej roboty nad dodatkową zawartością do gry, tak aby zapewnić naszym graczom kolejne miesiące wspaniałej zabawy. Już niedługo na polskim serwerze ruszą specjalne eventy, dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do gry już dziś.

W polskiej wersji Lineage II nie zabraknie rodzimych akcentów.

Lilith (polski serwer) zostanie uruchomiony wraz z kilkoma specyficznymi ustawieniami, które mogą zaskoczyć wielu graczy powracających do gry po dłuższej przerwie. Możecie zapoznać się z nimi dokładniej w naszej poprzedniej wiadomości, gdzie znajdziecie również inne ciekawe informacje związane ze startem polskiego serwera.

Zainteresowanych odsyłamy na fanpage Lineage II po polsku, a także na oficjalne forum oraz konto projektu w serwisie Twitter, gdzie na bieżąco będziecie informowani o najważniejszych wydarzeniach związanych ze startem serwera. Przypominamy również, że początkowo będzie obowiązywał limit liczby graczy (wynoszący 300), który będzie sukcesywnie zwiększany wraz z upływem czasu.

  1. Więcej na temat Lineage II – Przegląd MMO (19/04/2013)
  2. Oficjalna strona internetowa polskiej wersji Lineage II
  3. Rejestracja nowego konta niezbędnego do rozpoczęcia gry
  4. Klient gry (ok. 6,5 GB)