Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 11:28

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Battlefield 3 doczeka się nieoficjalnego wsparcia dla modów dzięki Venice Unleashed

Venice Unleashed to nieoficjalny projekt, ułatwiający tworzenie modyfikacji do Battlefield 3. Umożliwi on edytowanie zasad gry bez zagłębiania się w jej pliki. Wkrótce rozpoczną się zamknięte beta testy programu, do których zgłosić się można już teraz.

Już wkrótce zagramy w Battlefield 3 na własnych zasadach - Battlefield 3 doczeka się nieoficjalnego wsparcia dla modów dzięki Venice Unleashed - wiadomość - 2013-04-23
Już wkrótce zagramy w Battlefield 3 na własnych zasadach

Mimo że studio DICE nie podzieliło się z fanami odpowiednimi narzędziami, które umożliwiłyby modyfikowanie gry Battlefield 3, scena modderska produkcji ma szansę się uaktywnić. Stanie się to możliwe dzięki Venice Unleashed – emulatorowi serwerów, stworzonemu przez moddera o pseudonimie NoFaTe oraz jego ekipę. Rozpoczęły się zapisy do zamkniętej bety programu. Jeśli chcecie wziąć udział w testach, odwiedźcie oficjalną stronę projektu:

Venice Unleashed otworzy przed graczami morze możliwości - Battlefield 3 doczeka się nieoficjalnego wsparcia dla modów dzięki Venice Unleashed - wiadomość - 2013-04-23
Venice Unleashed otworzy przed graczami morze możliwości

Venice Unleashed ma ułatwić dostęp do technicznych funkcji silnika gry, zatem budowanie różnego rodzaju modyfikacji będzie znacznie prostsze. Program posłuży za swoiste narzędzie modderskie, przystępne również dla tych, którym nie uśmiecha się żmudne grzebanie w plikach gry. Przykładowo, użytkownicy Venice Unleashed będą mogli postawić serwer pozbawiony charakterystycznego, niebieskiego filtra, wyłączyć destrukcję otoczenia lub efekt bycia pod ostrzałem, a nawet ustalić własne zasady rozgrywki. Ponadto narzędzie umożliwi skorzystanie z wielu nieobecnych wcześniej opcji, m.in. wprowadzi tryb widza. Działanie Venice Unleashed zaprezentowano na poniższych filmach:

Twórcy modyfikacji zaznaczają, że do jej poprawnego działania wymagana jest oryginalna kopia Battlefield 3 z wszystkimi najnowszymi aktualizacjami. Venice Unleashed nie służy do łamania zabezpieczeń gry, więc do zabawy zaproszeni są wyłącznie posiadacze legalnej wersji produkcji, zarejestrowanej w serwisie Origin.