Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2015, 12:40

Wieści ze świata (nowa gra Kena Levine’a, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Battleborn) 30/12/2015

Dziś piszemy m.in. o kolejnej grze Kena Levine’a, figurze Geralta naturalnej wielkości przekazanej na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez CD Projekt RED oraz kolejnych postaciach w grze Battleborn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowe informacje o kolejnej grze Kena Levine'a

O nowym dziele Kena Levine'a, twórcy takich tytułów jak BioShock czy BioShock: Infinite, wiemy niewiele, znamy jednak całkiem sporo gier stanowiących inspirację dla planowanej produkcji. Amerykański projektant informował już wcześniej, że w swoim kolejnym projekcie będzie wzorował się na takich markach jak Śródziemie: Cień Mordoru (ze względu na nieliniowość, która nie polega jedynie na rozgałęziających się wyborach, ale na możliwości własnoręcznego „uszycia” historii przez grającego) czy Civilization (jej system dyplomacji ma posłużyć jako wzór do stworzenia mechanizmu odpowiedzialnego za relacje z postaciami niezależnymi). Niedawno podczas streamowania na żywo gry w Dying Light, Levine przyznał, że jego najnowsze dzieło będzie inspirowane także takimi produkcjami jak Fallout, Dark Souls czy właśnie ogrywana produkcja polskiego Techlandu. Co może wyjść z takiego połączenia?

Gra będzie prawdopodobnie FPS-em z częściowo otwartym światem. Tytuł zostanie osadzony w klimatach sci-fi, a przynajmniej znajdą się w nim elementy charakterystyczne dla tego gatunku. Jak stwierdził Levine:

Chodzi tu o temat sztucznej inteligencji i problem, co to znaczy być zaprogramowanym, być czymś, co zostało stworzone dzięki programowaniu.

Co ważne, gra nie będzie należała do wysokobudżetowych tytułów AAA. Zamiast olbrzymiej mapy i wielogodzinnej rozgrywki dostaniemy krótszą, ale bardziej przemyślaną i angażującą fabułę, która będzie toczyła się odmiennie w zależności od dokonywanych przez nas wyborów, co ma zachęcać do wielokrotnego przechodzenia produkcji. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 4.

Naturalnej wielkości figura Geralta do kupienia podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Załoga studia CD Projekt RED przekazała na aukcję w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naturalnej wielkości figurę Geralta z Rivii z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Posąg ważący ponad 100 kilogramów i mierzący 2,5 metra przedstawia Białego Wilka podczas walki z Południcą, słowiańskim demonem, którym mogła zostać kobieta, która zmarła krótko po swoich zaślubinach. Rzeźba przez wiele miesięcy znajdowała się w biurze CD Projekt RED i uczestniczyła w promocji tytułu. Cena wywoławcza wynosi 10 tysięcy złotych. Koszt transportu przedmiotu na terenie Polski pokrywa Darczyńca. Transport poza granice Polski musi być opłacony przez zwycięzcę aukcji.

Zaprezentowano dwie nowe postacie z gry Battleborn

Studio Gearbox zaprezentowało dwie nowe postacie z gry Battleborn, będącej próbą połączenia mechaniki popularnego gatunku MOBA, pokroju Dota 2 czy League of Legends, z elementami klasycznych pierwszoosobowych strzelanin, której akcja toczy się w świecie zniszczonym przez mroczną siłę, znaną jako Varelsi.

Wieści ze świata (nowa gra Kena Levine’a, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Battleborn) 30/12/2015 - ilustracja #1

Pierwszą z nich jest Trevor Ghalt – były żołnierz pracujący od lat jako strażnik pokoju. W momencie rozpoczęcia kosmicznego kataklizmu jako jeden z pierwszych zdaje sobie sprawę, że kluczem do zwycięstwa jest współpraca. To osoba honorowa i sprawiedliwa, będąca urodzonym przywódcą. Ghalt w walce na krótki dystans posługuje się strzelbą, ale jest również specjalistą od zastawiania pułapek. Oprócz tego posiada hak, którym może przyciągać do siebie przeciwników. Jego ulubioną strategią jest ogłuszenie przeciwnika za pomocą potrzasku, dociągnięcie go na małą odległość przy użyciu zaczepu, a następnie wykończenie bardziej tradycyjnymi metodami. W przypadku silniejszych oponentów Ghalt może na kilka chwil chwycić także za drugą strzelbę, by podwoić zadawane obrażenia.

Drugim ujawnionym bohaterem jest Deande, szefowa wywiadu Imperium Jennerit. Jako jedna z nielicznych odkryła sekret długowieczności, dzięki czemu przeżyła już ponad tysiąc lat. Jej historię poznajemy w momencie, kiedy decyduje się porzucić swoją ojczyznę i przeciwstawić się jej przywódcy – Lotharowi Rendainowi, który postanowił współpracować z siłami odpowiedzialnymi za zniszczenie galaktyki.

Wieści ze świata (nowa gra Kena Levine’a, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Battleborn) 30/12/2015 - ilustracja #2

Deande to postać skupiająca się na walce z ukrycia. Nie jest zbyt silna w bezpośrednim starciu, lecz potrafi niepostrzeżenie zakraść się do ofiary i zadać potężne obrażenia niespodziewającej się ataku ofierze. Pomaga jej w tym umiejętność tworzenia własnego klona (który zdaniem deweloperów będzie zachowywał się na tyle przekonująco, że na pierwszy rzut oka nie rozpoznamy w nim sztucznej inteligencji) oraz niewidzialność. W bezpośrednim starciu używa morderczych wachlarzy.

Gra pierwotnie miała ukazać się 9 lutego, jednak po zamkniętych testach technicznych zdecydowano o jej przesunięciu na 3 maja. Tytuł wyjdzie na na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.