Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2014, 14:53

autor: Sarge

Wieści ze świata (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, Outcast Reboot HD) 24/4/14

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, filmie z rozgrywką w Outcast Reboot HD, drugim numerze komiksu Wiedźmin Dom ze Szkła, a także o perkach w trybie Extinction Chaos Mode w grze Call of Duty: Ghosts. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Skullgirls

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Skullgirls. Dzieło studia Reverge Labs można aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 6,99 euro (ok. 30 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Diablo III: Reaper of Souls

W ofercie usługi iTunes pojawiła się ścieżka dźwiękowa dodatku Diablo III: Reaper of Souls. W jej skład wchodzą 22 utwory muzyczne znane z produkcji studia Bliizzard. Cały pakiet jest dostępny za 9,99 dolarów (ok. 32 zł). Można też nabyć pojedyncze utwory za 1,29 dolara (ok. 4 zł). Całość jest dostępna pod tym adresem.

Wiedźmin Dom ze Szkła

W ofercie platformy Dark Horse Digital pojawił się drugi numer komiksu Wiedźmin Dom ze Szkła, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Dzieło Paula Tobina, Joe Querio oraz Dave’a Johnsona wzbogaca znane uniwersum o nową historię Geralta z Rivii. Cenę jednego wydania ustalono na poziomie 3,99 dolarów (ok. 12 zł bez podatku VAT). Komiks w polskiej wersji językowej jest dostępny pod tym adresem.

Another World: 20th Anniversary Edition

Jeden z użytkowników forum NeoGAF zauważył, że niemiecka organizacja ratingowa USK oceniła grę Another World: 20th Anniversary Edition w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3, PlayStation Vita, Wii U oraz 3DS-a. Może to oznaczać, że dostępna na PC i urządzeniach mobilnych reedycja popularnej przygodówki Erica Chahiego ukaże się także na wspomnianych konsolach. Na razie informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Outcast Reboot HD

Studio Fresh3D udostępniło pierwszy film prezentujący rozgrywkę w grze Outcast Reboot HD. Trwający niemal osiem minut materiał wideo możecie obejrzeć poniżej. Outcast Reboot HD to remake wydanej w 1999 roku przygodowej gry akcji Outcast. Obecnie w serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na produkcję tego tytułu. Jak dotąd zebrano ponad 225 tysięcy z wymaganych 600 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało 13 dni.

EEDAR

Badania firmy analitycznej EEDAR wykazały, że w Chinach znajduje się 517 milionów graczy, z czego 147 milionów osób to tzw. gracze core'owi. Niemal tyle samo, bo 145 milionów osób, poświęca swojemu hobby więcej niż godzinę dziennie. Tylko 9,7% chińskich graczy wydaje swoje pieniądze na gry, co pokazuje, że zdecydowana większość korzysta z produkcji free to play. Chcąc oddać skalę tych liczb warto wspomnieć, że Stany Zjednoczone liczą sobie 317 milionów mieszkańców.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Hideo Kojima ze studia Kojima Productions ogłosił, że 1 maja japońscy gracze otrzymają darmowy dodatek DLC do gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. W przypadku wersji na PlayStation 4 oraz PlayStation 3 będzie to misja Jamais Vu (dotychczas dostępna tylko na platformach sprzętowych Microsoftu). Z kolei posiadacze Xboksa 360 dostaną zadanie Deja Vu znane użytkownikom konsol z rodziny PlayStation. W informacji pominięto edycję na Xboksa One, bo sprzęt zadebiutuje w Japonii dopiero we wrześniu. Na razie nie wiadomo, czy rozszerzenia zostaną udostępnione także w Europie.

Call of Duty: Ghosts

Studio Infinity Ward ujawniło na oficjalnej stronie internetowej listę perków wspomagających gracza w nowo dodanym trybie Extinction Chaos Mode w grze Call of Duty: Ghosts. Fani powinni zajrzeć pod ten adres, gdzie znajduje się zestawienie ulepszeń możliwych do odblokowania w trakcie rozgrywki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Destiny
 2. World of Speed
 3. BloodRayne: Betrayal
 4. Batman: Arkham Origins – Cold, Cold Heart
 5. Skylanders Trap Team
 6. Watch Dogs
 7. Farming Simulator 2013: 2nd Official Add-On
 8. Proven Lands
 9. World of Warplanes
 10. Woodcutter 2014 Anthology

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Kick-Ass 2 – teaser
 2. Watch Dogs – tryb multiplayer
 3. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution – trailer #2 (PL)
 4. Skylanders Trap Team – trailer
 5. Project CARS – The Ultimate Driver Journey trailer