Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Woodcutter 2014 Anthology (PC)

Woodcutter 2014 Anthology PC

Kolejna część serii symulatorów, w których wcielamy się w rolę drwala i próbujemy wykonać szereg misji polegających głównie na karczowaniu lasów. Edycja 2014 przyniosła kilka zmian w rozgrywce, dodając m. in. możliwość prowadzenia samochodu ciężarowego oraz tryb multiplayer.

Symulacje | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Woodcutter 2014 Anthology (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11marca2014

Woodcutter 2014 Anthology to kolejna odsłona dość popularnej serii symulatorów, w których wcielamy się w drwala i uczestniczymy w kilkudziesięciu misjach polegających na karczowaniu lasu za pomocą różnych maszyn. Za stworzenie tej produkcji po raz kolejny odpowiedzialna jest niemiecka firma UIG Entertainment.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem twórcy stawiają przed nami szereg scenariuszy rozgrywanych zarówno w leśnej gęstwienie, jak i w okolicach tartaku czy chatki drwala. Do naszych obowiązków należy wycinka drzew i ich przewiezienie na miejsce przeznaczenia, jak również obróbka zgromadzonego surowca w tartaku. Działania prowadzimy na terenie kilku lasów charakteryzujących się m. in. odmienną strukturą zalesienia i typami drzew. Musimy więc korzystać z szerokiego spektrum narzędzi i maszyn pomocnych w codziennej pracy drwala – wśród nich znajdziemy spych, wielkogabarytową piłę tarczową czy pojazd do wyrywania drzew. Po raz pierwszy w historii serii zasiądziemy także za kierownicą potężnej ciężarówki transportowej, dzięki której przewieziemy ogromne belki czy też spore fragmenty ściętych drzew. Część z dostępnych narzędzi korzysta z licencji renomowanej niemieckiej firmy STILL. Nie zabrakło również szansy na własnoręczne karczowanie lasów za pomocą piły.

Wpływ na dynamikę rozgrywki ma zastosowanie systemu zmiennych warunków pogodowych – operowanie piłą mechaniczną czy pojazdami w lesie podczas ulewy jest znacznie trudniejsze. W trakcie wycinki musimy także zwracać uwagę na prędkość i kierunek wiatru. Niejednokrotnie działania prowadzone są również w ciemności dzięki zaimplementowaniu cyklu dnia i nocy.

Oprawa wizualna prezentuje bardzo podobny poziom w stosunku do swoich poprzedniczek – niewielkiemu ulepszeniu uległy modele maszyn i pojazdów oraz cienie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Woodcutter 2014 Anthology

Wymagania wiekowe Woodcutter 2014 Anthology

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Woodcutter 2014 Anthology

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 560 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8