Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 marca 2014, 08:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wiedźmin Dom ze Szkła - pierwszy numer cyfrowego komiksu w sprzedaży

W sieci rozpoczęto wczoraj sprzedaż pierwszego numeru cyfrowego komiksu Wiedźmin Dom ze Szkła. Dzieło opowiada nieznaną wcześniej przygodę Geralta z Rivii i jest dostępne m.in. w polskiej wersji językowej.

Polskie studio CD Projekt RED we współpracy z wydawnictwem Dark Horse Comics wypuściło pierwszy numer cyfrowego komiksu Wiedźmin Dom ze Szkła. Dzieło Paula Tobina, Joe Querio oraz Dave’a Johnsona wzbogaca znane uniwersum o nową historię Geralta z Rivii. Za sprawą komiksu możemy poznać jego kolejne, dotychczas nieznane przygody. Wiedźmin Dom ze Szkła jest dostępny m.in. w polskiej wersji językowej na łamach platformy Dark Horse Digital lub w usługach iTunes i Google Play. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun promujący omawiany tytuł. Cenę komiksu ustalono na poziomie 3,99 dolarów (ok. 12 zł bez podatku VAT). W planach jest wydanie kolejnych numerów kontynuujących wątek fabularny zapoczątkowany w premierowym odcinku.

Fabułę komiksu najlepiej streści jego oficjalny opis: „Podczas jednej ze swoich podróży, na skraju Czarnego Lasu, łowca potworów Geralt spotyka na swojej drodze wdowca, którego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie przerażające niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez Dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę Domu i przeżyć.”

Sprawdź pierwsze strony komiksu

Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani na zakup, Wasze wątpliwości rozwieją być może cztery pierwsze strony komiksu, udostępnione zupełnie za darmo:

  1. Wiedźmin Dom ze Szkła – strona 1
  2. Wiedźmin Dom ze Szkła – strona 2
  3. Wiedźmin Dom ze Szkła – strona 3
  4. Wiedźmin Dom ze Szkła – strona 4