Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2014, 09:43

Zapowiedziano Armored Warfare - studio Obsidian Entertainment rzuca wyzwanie World of Tanks

Studio Obsidian Entertainment sprawiło nam sporą niespodziankę zapowiadając Armored Warfare, czyli opartą na modelu darmowym z mikropłatnościami sieciową grę bitewną, pozwalającą na wzięcie udziału we współczesnych starciach pancernych.

Już od kilku tygodni krążyły pogłoski, że studio Obsidian Entertainmemt wykorzysta tegoroczną edycję Game Developers Conference do ujawnienia swojego nowego projektu. Plotki te okazały się prawdziwe, ale zespół mimo to zaskoczył wszystkich. Zamiast kolejnego RPG-a, zapowiedziano bowiem pancerne MMO zatytułowane Armored Warfare, które ma rzucić wyzwanie popularnemu World of Tanks. Produkcja powstaje w oparciu o najnowszą wersję silnika CryEngine, zmierza wyłącznie na pecety i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Poprzedzą ją zakrojone na szeroką skalę beta testy i osoby chcące wziąć w nich udział powinny udać się na oficjalną stronę oraz dokonać rejestracji.

Tym, co odróżni Armored Warfare od konkurencyjnych produkcji jest osadzenie akcji w czasach współczesnych. Dzięki temu uzyskamy możliwość pokierowania nowoczesnymi czołgami oraz pojazdami opancerzonymi. Pomiędzy bitwami dużo czasu spędzimy na modyfikowaniu i ulepszaniu posiadanych maszyn. Cały ten system ma zaoferować sporą swobodę wyboru, tak abyśmy mogli dopasować sprzęt do własnego stylu rozgrywki.

Autorzy dużo uwagi przykładają też do aspektu wizualnego. Technologia CryEngine nie tylko zapewni wysoki poziom detali, ale umożliwi również wprowadzenie pól bitewnych, na których możliwe będzie zniszczenie praktycznie każdego widocznego elementu. Dzięki temu lokacje mają ulegać regularnym zmianom, co znacząco urozmaici przebieg starć.

Armored Warfare zaoferuje spory wybór trybów zabawy. Będziemy mogli zmierzyć się z innymi graczami w ramach starć PvP lub połączymy z nimi siły w kooperacyjnych kampaniach. Pojawią się zarówno misje dla samotnych wilków, jak i te wymagające ścisłej współpracy z towarzyszami broni. Ponadto autorzy mają zamiar aktywnie rozwijać projekt po premierze. Regularnie dodawane będą nowe mapy, maszyny, części, tryby i scenariusze. Oczywiście, wszystko to zależy od powodzenia gry. Obsidian Entertainment ma przed sobą zaciętą walkę o sympatię graczy. Twórcy będą musieli zmierzyć się nie tylko z World of Tanks, ale również z testowanym obecnie trybem starć lądowych w popularnym w War Thunder.

  1. Armored Warfare - oficjalna strona gry