Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2015, 15:38

Armored Warfare - rozpoczęły się pierwsze publiczne testy

Studio Obsidian Entertainment rozpoczęło pierwszy z wielu Testów Wczesnego Dostępu Armored Warfare. Potrwa on do 3 czerwca i daje do wyboru 38 pojazdów oraz 4 mapy dla rozgrywek PvP.

W odróżnieniu od drugowojennego World of Tanks, Armored Warfare zaoferuje współczesne pojazdy pancerne. - Armored Warfare - rozpoczęły się pierwsze publiczne testy - wiadomość - 2015-05-28
W odróżnieniu od drugowojennego World of Tanks, Armored Warfare zaoferuje współczesne pojazdy pancerne.
Armored Warfare w skrócie:
  • Producent: Obsidian Entertainment
  • Wydawca: My.com
  • Gatunek: sieciowy symulator czołgów
  • Platforma sprzętowa: PC:
  • Data premiery: 2015?

Zgodnie z zapowiedziami, studio Obsidian Entertainment ruszyło z publicznymi testami gry Armored Warfare – sieciowego symulatora czołgów, który ma być konkurencją dla popularnego World of Tanks. Pierwszy z serii tzw. Testów Wczesnego Dostępu potrwa od 27 maja do 3 czerwca, przy czym grać będzie można tylko w ustalonych godzinach (na serwerach europejskich: od 18:00 do 21:00 w dni robocze oraz od 17:00 do 22:00 w weekendy). Udział w nich wezmą osoby wylosowane spośród tych, które zapiszą się poprzez oficjalną stronę gry, nabywcy tzw. Founder’s Pack (pakietów założycielskich, zawierających różnorakie bonusy) oraz zwycięzcy konkursów organizowanych przez studio na forach Armored Warfare.

Jeśli chodzi o udostępnioną zawartość, twórcy oddali do dyspozycji graczy 38 pojazdów, podzielonych na 6 tierów (poziomów) oraz 5 klas: 11 MBT (czołgów podstawowych), 4 lekkie czołgi, 5 niszczycieli czołgów, 13 AFV i 5 SPG (dział samobieżnych). Te można wypróbować na 4 mapach przeznaczonych do rozgrywki PvP: Cold Strike, Port Storm, River Point oraz Ghost Field. Nie zabrakło też opcji rozwijania umiejętności załogi i dowódcy, oraz modyfikacji czołgu (w tym zasłony dymnej oraz ERA, czyli pancerz reaktywny). Ponadto dostępne są klany (tu zwane batalionami) oraz osiągnięcia, które można zdobyć za dokonania w trakcie gry.

Na koniec ważna informacja dotycząca wymagań sprzętowych: gra tymczasowo wymaga posiadania 64-bitowego systemu operacyjnego. Obsługa systemów 32-bitowych ma pojawić się w przyszłości w ramach procesu optymalizacji gry.