Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2015, 15:15

FIFA 16 zapowiedziana – we wrześniu zagramy drużynami kobiet

Firma Electronic Arts (a dokładniej jej sportowy pion, EA Sports) oficjalnie zapowiedziała grę FIFA 16. Największą nowością w tej odsłonie piłkarskiej serii będzie wprowadzenie kobiecych reprezentacji narodowych. Kolejne dzieło studia EA Canada zadebiutuje 24 września 2015 roku na PC, X360, PS3, XOne i PS4.

FIFA 16 w skrócie:
  • Producent: EA Canada
  • Gatunek: symulator piłki nożnej
  • Pierwsza ujawniona innowacja: wprowadzenie 12 kobiecych reprezentacji narodowych
  • Termin premiery: 24 września 2015
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4

O tym, że FIFA 16 jest w produkcji, wiemy już od dawna, ale na oficjalną zapowiedź gry przyszło nam czekać aż do dziś. Firma Electronic Arts podzieliła się pierwszymi materiałami związanymi z grą: garścią informacji, kilkoma screenshotami i zwiastunem. Zacznijmy od rzeczy najważniejszych – kolejne dzieło studia EA Canada zadebiutuje 24 września bieżącego roku i będzie dostępne zarówno dla posiadaczy pecetów i konsol bieżącej generacji (Xbox One, PlayStation 4), jak i nieco starszych maszyn (Xbox 360, PlayStation 3).

Co poza tym? W gruncie rzeczy poznaliśmy tylko jedną innowację, jaka zostanie wprowadzona w dwudziestej trzeciej odsłonie przebojowej piłkarskiej serii EA Sports, ale trzeba przyznać, że jest to nieliche novum, przynajmniej w porównaniu z poprzednimi częściami cyklu – FIFA 16 zaoferuje nam możliwość pokierowania drużynami kobiet. W grze znajdzie się 12 kobiecych reprezentacji narodowych: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Meksyku, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Będziemy mogli nimi zagrać w trybach szybkiego meczu, turnieju jednoosobowego oraz meczu towarzyskiego w sieci. Ponadto dziewczyny będą mogły zmagać się tylko ze sobą nawzajem – innymi słowy, nie da rady rozstrzygnąć na murawie, która płeć lepiej gra w piłkę. Warto jeszcze wspomnieć, że sporo piłkarek doczeka się pieczołowitego odwzorowania wyglądu i charakterystycznych zagrań, jak przystało na gwiazdy futbolu.

Na więcej informacji o FIF-ie 16 przyjdzie nam jeszcze poczekać – najpewniej do targów E3, które rozpoczną się 15 czerwca. Na koniec prezentujemy pierwszych pięć screenów z omawianej gry: