Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 10:18

autor: luckie

FIFA 16 i 17 w produkcji; Peter Moore o pracach nad serią EA Sports

Peter Moore, dyrektor operacyjny firmy Electronic Arts wyjawił, że obecnie trwają równolegle prace deweloperskie nad grami FIFA 15 i FIFA 16. Co więcej podejmowane są pewne decyzje w sprawie FIFA 17.

EA Sports ma już pewne pomysły na grę FIFA 17 - FIFA 16 i 17 są już w produkcji. Peter Moore o dewelopingu piłkarskiej serii EA Sports - wiadomość - 2014-08-12
EA Sports ma już pewne pomysły na grę FIFA 17

W wywiadzie z serwisem CVG Peter Moore, dyrektor operacyjny firmy Electronic Arts (wcześniej pracujący jako szef studia EA Sports), zdradził co nieco na temat trybu pracy nad piłkarską serią FIFA. Wyjawił m.in., że gra FIFA 16 już powstaje. Ba, podejmowane są nawet pewne decyzje dotyczące produkcji FIFA 17. O procesie deweloperskim Moore wypowiedział się następująco:

Składają się na to dwie fazy. Po pierwsze, gra główna. Pracuje nad nią kilkaset ludzi. To proces rozłożony w czasie, a wiec część osób dłubie już przy FIFA 16. Niektórym mylnie wydaje się, że jak kończymy z jedną grą to cały zespół idzie na dwutygodniowy urlop, a potem siada nad kolejną produkcją – wcale tak nie jest. W tym samym czasie trwają równoległe procesy dewelopingu; pionierzy myślą już nad tym, jak powinna wyglądać następna FIFA, a w niektórych przypadkach nawet i FIFA 17, bo są pewne decyzje programistyczne i technologiczne, które trzeba podjąć zawczasu.

Póki co gracze na całym świecie czekają na FIFA 15, która zapewne również powstaje nieco dłużej niż dwanaście miesięcy. Niedawno EA Sports wyjawiło, że w grze pojawi się wszystkie 20 klubów angielskiej Premier League oraz ich stadiony. W przyszłym tygodniu, 21 sierpnia, rozpoczną się zamknięte beta-testy modułu Ultimate Team. Sama gra ukaże się w Polsce 26 września 2014 roku na wszelkie możliwe platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation Vita, Wii oraz 3DS-a. Najbardziej usatysfakcjonowani będą jednak nabywcy pecetowego i nextgenowego wydania, jako że te wersje wykorzystają technologię Ignite, czyli nowoczesny silnik fizyczny warunkujący realistyczne zachowanie modeli zawodników oraz samej futbolówki.

  1. Oficjalna strona gry FIFA 15
  2. FIFA 15 - już graliśmy!