Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2014, 15:04

autor: Góral

Evolve - obejrzyj rozgrywkę z kooperacyjnego FPS-a studia Turtle Rock

Deweloperzy ze studia Turtle Rock zaprezentowali nowy materiał wideo, zawierający kilka minut rozgrywki z gry FPS Evolve. Nagranie pokazuje wszystkie najważniejsze elementy produkcji, która ukaże się jesienią bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC.

Studio Turtle Rock zaprezentowało kilkuminutowy zapis rozgrywki z sieciowej strzelanki Evolve. Na powyższym materiale wideo możemy obejrzeć wszystkie najważniejsze elementy produkcji. Przede wszystkim nagranie pokazuje, jak ważna będzie współpraca łowców w starciu z potężną i cały czas rosnącą w siłę bestią, sterowaną przez innego gracza. Ludzie są znacznie słabsi i mniej wytrzymali od stwora, więc muszą wspierać się w działaniach, tropiąc go, łapiąc w pola siłowe, itd. Każda klasa postaci ma duże znaczenie podczas zabawy i widać, że system został znakomicie przemyślany. Jednocześnie warto zauważyć, że rozgrywka bestią również wymaga od gracza nie tylko sprawnych palców, ale także odpowiedniego planowania ataków i nacierania z zaskoczenia (zwłaszcza w początkowych stadiach rozwoju).

Podczas gry wielką rolę odegrają również zwierzęta zamieszkujące poszczególne lokacje. Z jednej strony, służą one jako pokarm dla bestii, dzięki któremu potwór wchodzi w kolejne stadia rozwoju. Z drugiej, angażują się one w walkę, co zobrazowano na przykładzie rośliny, która uwięziła na chwilę jednego z graczy.

Krótko pisząc, wygląda na to, że fani tego typu rozrywki otrzymają w tym roku łakomy kąsek. Gra ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC jesienią. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszą zapowiedzią, zawierającą wrażenia Heda po spędzeniu kilku godzin z nadchodzącą strzelanką.