Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2015, 16:00

autor: Arantasar

Wieści ze świata (InXile, Activision, Ubisoft, Volume: Coda, Battle.net) 23/10/2015

Dziś piszemy m.in. o potencjalnym nowym projekcie studia InXile, e-sportowym oddziale Activision, zwiększeniu udziałów firmy Vivendi w Ubisoft, zapowiedzi gry Volume: Coda oraz o komunikacji głosowej w Battle.net. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do soboty 24.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 23.10 do godz. 19:00):

  • Hacknet – obniżka 25 – 7,49 euro (ok. 32 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia: 20-lecie serii Worms (do 23.10 do godz. 19:00) – WWW – między innymi:

  • Worms Collection – obniżka 85% – 12,44 euro (ok. 53 zł)
  • Worms – obniżka 80% – 1,19 euro (ok. 5 zł)
  • Worms Armageddon – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł)
  • Worms Clan Wars – obniżka 80% – 4,59 euro (ok. 20 zł)
  • Worms Reloaded – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 13 zł)
  • Worms Revolution – obniżka 80% – 2,19 euro (ok. 9 zł)

Oferta weekendowa (do poniedziałku 26.10 do godz 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 26.10 do godz. 19:00) – przecena 140 gier – WWW

Studio InXile Entertainment rejestruje markę Autoduel

Autoduel to komputerowa wersja wyścigów oparta na tradycyjnej grze fabularnej Car Wars. Postapokaliptyczne uniwersum, w którym toczy się akcja produkcji, przypomina świat Mad Maxa, a rozgrywka sprowadza się do starć uzbrojonych i opancerzonych aut. Tytuł został opracowany w 1988 roku przez dawno zlikwidowaną firmę Origin Systems.

Studio InXile Entertainment może jednak szykować się do wskrzeszenia marki. Serwis RPG Codex dotarł do dokumentów, z których wynika, że amerykański deweloper stara się o nabycie praw do tytułu. Firma nie skomentowała oficjalnie doniesień, jednak założyciel studia, Brian Fargo, w swoim wpisie na Twitterze umieścił link do oryginalnego artykułu, dodając od siebie, że „po raz kolejny Codex jest pierwszy na miejscu”.

W tym kontekście warto też przypomnieć wczorajszą informację o tym, że studio InXile otwiera Nowym Orleanie swój drugi oddział, w którym ma docelowo pracować co najmniej 50 pracowników.

Activision stworzy oddział poświęcony sportowi elektronicznemu

Firma Activision zapowiedziała, że spółka wydzieli oddział, który będzie zajmował się wyłącznie sportem elektronicznym. Na czele komórki stanie Steve Bornstein, były szef ESPN – amerykańskiej całodobowej stacji telewizyjnej poświęconej tematyce sportowej oraz Mike Sepso, prezes Major League Gaming (MLG), serwisu poświęconego transmisji profesjonalnych rozgrywek e-sportowych.

Nie ujawniono, czym konkretnie będzie zajmował się nowy oddział firmy, jednak w dorobku spółki znajduje się sporo tytułów, które przyciągają z jednej strony zawodowych graczy, z drugiej fanów i kibiców sportu elektronicznego. Najważniejszym przykładem będzie tutaj Starcraft, jednak coraz większą popularnością cieszą się też wydane nie tak dawno gry nastawione stricte na rozgrywkę sieciową – Hearthstone i Heroes of the Storm. Jak stwierdził Bornstein:

W zeszłym roku ponad 150 milionów osób grało w produkty firmy Activision Blizzard i oglądało mecze rozgrywane w tych tytułach. Łącznie było to ponad 13 miliardów godzin. Jestem przekonany, że sport elektroniczny będzie wyzwaniem dla największych tradycyjnych lig sportowych, jeśli chodzi o możliwości rozwoju, rynek reklam, sprzedaż biletów czy kwestie licencji, sponsoringu i stosowania znaków towarowych. Ta rodząca się branża kryje w sobie ogromny potencjał wzrostu.

Firma Vivendi zwiększyła swoje udziały w Ubisoft

Francuski koncern Vivendi, który był już w posiadaniu 6,6 procent akcji firmy Ubisoft, zwiększył swój udział do 10,39 procent. Tym samym spółka stała się automatycznie największym jednostkowym akcjonariuszem, wyprzedzając fundusz inwestycyjny Fidelity Investments (9,99 procent) oraz dyrektora generalnego Yves’a Guillemot (9,4 procent). Vivendi wykupiło także 10,20 procent akcji innej francuskiej firmy z branży gier – Gameloftu.

Jest to etap długofalowej strategii. Celem francuskiego koncernu jest stopniowe powiązanie ze sobą produkcji Ubisoft i Gameloft z innymi produktami spółek posiadanych przez Vivendi. Francuski koncern jest właścicielem takich gigantów na jak Universal Music Group czy Canal Plus. Do 2013 roku był też w posiadaniu pakietu większościowego Activision Blizzard, jednak amerykański wydawca odkupił 60 procent swoich akcji za 8,2 miliarda dolarów.

Jednocześnie spółka Vivendi ogłosiła, że rezerwuje sobie prawo do zwiększenia udziałów w firmach Ubisoft i Gameloft w zależności od warunków rynkowych oraz, w określonym czasie, do wprowadzenia swoich przedstawicieli do zarządu.

Zapowiedziano Volume: Coda – darmowe rozszerzenie do minimalistycznej skradanki

Zapowiedziano dodatek do gry Volume. - Wieści ze świata (InXile, Activision, Ubisoft, Volume: Coda, Battle.net) 23/10/2015 - wiadomość - 2015-10-23
Zapowiedziano dodatek do gry Volume.

Mike Bithell, twórca minimalistycznej skradanki Volume, ogłosił rozpoczęcie prac nad darmowym rozszrzeniem. Volume: Coda ukaże się w przyszłym roku i będzie przeznaczona w pierwszej kolejności na urządzenia wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, przeznaczone do współpracy z konsolą PlayStation 4. Jednocześnie wsparcia dla nowej technologii doczeka się także podstawowa wersja gry.

Akcja dodatku będzie rozgrywać się już po wydarzeniach z Volume. W rozszerzeniu wcielimy się w nowego protagonistę, który będzie miał do pokonania trzydzieści świeżych poziomów. Oprócz tego do nagrania kwestii dialogowych zostaną zatrudnione inne osoby, tak by nadać opowieści nieco odmienny klimat. Rozszerzenie będzie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji.

Jednocześnie zapowiedziano dużą aktualizacją do oryginalnego Volume. Jak stwierdził Bithell, gra zbyt często skłaniała do szybkiego pokonywania poziomów, co psuło klimat skradanki. W związku z tym nadchodzący patch wprowadzi nowe tryby i zasady, które ułatwią grę osobom preferującym wolniejsza eksplorację i stałe pozostawanie w ukryciu. Poprawka powinna ukazać się w ciągu najbliższych godzin. Z okazji premiery aktualizacji ogłoszono też trzydziestoprocentową zniżkę na grę w wersji na PS4. Promocja ma trwać do 4 listopada.

Volume jest obecnie dostępne na konsolach PlayStation 4 i komputerach osobistych. Powstaje również wersja na wersja na PS Vitę, która prawdopodobnie trafi do sprzedaży w tym samym czasie, co narzędzie wirtualnej rzeczywistości od Sony.

Battle.net umożliwi komunikację głosową

Zgodnie z wpisem na oficjalnym blogu, rozpoczynające się w najbliższy wtorek testy wersji beta gry Overwatch będą uwzględniały również komunikację głosową między graczami. W zależności od tego, jak wypadną przymiarki tego modułu i jaki będzie odzew społeczności, firma Blizzard zamierza rozważyć wprowadzenie go także w innych swoich produkcjach.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: