Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2015, 19:45

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Pillars of Eternity – sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy gry

Twórcy gry Pillars of Eternity ze studia Obsidian Entertainment pochwalili się, że do graczy trafiło ponad pół miliona kopii ich dzieła. Produkcja zadebiutowała oficjalnie w marcu tego roku, zbierając dziesiątki pozytywnych recenzji oraz zyskując rzeszę fanów na całym świecie.

Pillars of Eternity to wciąż jeden z największych crowdfundingowych sukcesów w branży gier

Studio Obsidian Entertainment oraz firma Paradox Interactive ogłosiły z dumą, że od czasu premiery pod koniec marca tego roku, sprzedano ponad pół miliona kopii gry Pillars of Eternity. Do tej liczby wliczają się zarówno gracze, wspierający projekt w czasie jego głośnej kampanii w serwisie Kickstarter, podczas której zebrano ponad 4 miliony dolarów, jak i osoby, będące właścicielami cyfrowej lub pudełkowej wersji tytułu. Wydawca oraz producent produkcji zgodnie podkreślają, że wynik ten czyni z niej jedną z najlepiej sprzedających się tegorocznych gier na Steamie. Co więcej, dzięki wyjątkowo przychylnym recenzjom i opiniom grających, Pillars of Eternity znajduje się też w grupie najwyżej ocenianych RPG-ów ostatnich lat. Feargus Urquhart, prezes Obsidianu, podziękował fanom oraz podsumował ten sukces mówiąc:

Każdy z przełomowych momentów w produkcji gry, począwszy od zakończenia kampanii crowdfundingowej aż po oficjalną premierę i dalej, wydaje się mi kompletnie nierealny, zważywszy na to w jaki sposób zaczęła się nasza przygoda z tytułem. Praca nad Pillars of Eternity była doświadczeniem, które kompletnie zmieniło życie moje i wszystkich zaangażowanych w jego powstanie. Wiedza o tym, że nasze dzieło trafiło do ponad pół miliona osób jest oszałamiająca. Chciałbym podziękować z całego serca wszystkim fanom oraz tym, którzy nas wspierali. Nie możemy doczekać się, by podzielić się planami jakie mamy wobec świata Eory.

Równie ciepło o Pillars of Eternity wypowiadają się przedstawiciele Paradox Interactive. Przypomnijmy, że kilkanaście miesięcy po zakończeniu zbiórki na Kickstarterze, firma wzięła na siebie ciężar wydania gry w tradycyjnej pudełkowej dystrybucji oraz zorganizowania jej dodatkowej promocji. Warto również dodać, że Obsidian pracuje w tej chwili nad drugim rozszerzeniem, które powinno ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Pierwsze, zatytułowane The White March Part I, ukazało się w sierpniu wraz z dużą darmową aktualizacją podstawowej wersji Pillars of Eternity.

W przeciągu najbliższych miesięcy Obsidian ma zamiar opublikować także serię cyfrowych książek, autorstwa scenarzystów gry, które zawierać będą rozszerzone informacje o mitologii oraz postaciach świata Pillars of Eternity. Równocześnie prowadzone są wstępne prace nad sequelem, który również najprawdopodobniej zostanie sfinansowany przy pomocy pieniędzy zebranych na Kickstarterze.

  1. Recenzja gry Pillars of Eternity - wybitnego RPG, opus magnum Obsidianu
  2. Recenzja dodatku The White March - Part 1 do gry Pillars of Eternity
  3. Oficjalna strona Pillars of Eternity