Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2010, 13:41

autor: Sarge

Wieści ze świata (Halo: Reach, Borderlands, LEGO Harry Potter) 5/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych mapach w Halo: Reach, obsłudze Osiągnięć w Borderlands, wideo-relacji imprezy QuakeCon 2010, a także o dobrej sprzedaży gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych mapach w Halo: Reach, obsłudze Osiągnięć w Borderlands, wideo-relacji imprezy QuakeCon 2010, a także o dobrej sprzedaży gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4. Zapraszamy do lektury.

Halo: Reach

Ujawniono trzy nowe mapy, jakie trafią do rozgrywek wieloosobowych w Halo: Reach. Reflection oraz Zealot będą odświeżonymi arenami znanymi z Halo 2, za to Spire jest zupełnie nowym dziełem pracowników Bungie przeznaczonym do trybu Invasion. Pierwsza z mapek jest niemal idealnym przeniesieniem Ivory Tower z drugiej części do najnowszej odsłony serii – pojawią się jedynie drobne różnice wynikające z wprowadzonych innowacji w nadchodzącym tytule. Zealot będzie z kolei rozbudowaną wersją znanego już Midship. Dodano w niej zupełnie nowy poziom, na który możemy dostać się przy pomocy jet packa. Wszystkie trzy areny w filmiku zaprezentował serwis IGN.

Borderlands

Jeden z przedstawicieli firmy 2K potwierdził serwisowi Shacknews, że Borderlands w wersji ściągniętej ze Steama dostanie obsługę Osiągnięć. Pomimo że jest to funkcja wykorzystywana przez system Steamworks, gra nie będzie korzystała z innych udogodnień przez niego oferowanych (np. listy przyjaciół, automatycznych aktualizacji itd.). Informacja ta nie dotyczy jednak właścicieli pudełkowych edycji, którzy dalej nie będą mogli odblokowywać Osiągnięć w swoim produkcie.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Borderlands, LEGO Harry Potter) 5/08/10 - ilustracja #1

QuakeCon 2010

Odbywająca się w dniach 12-15 sierpnia impreza QuakeCon 2010 będzie na bieżąco relacjonowana w postaci wideo przez Quake Live TV. Materiał obejmie nie tylko najważniejsze wydarzenia tego niezwykle prestiżowego turnieju, ale też wywiady z jego uczestnikami. Z myślą o europejskich widzach, całość zostanie nagrana i udostępniona do obejrzenia już po zakończeniu imprezy. QuakeCon jest najbardziej popularnym turniejowym wydarzeniem w Stanach Zjednoczonych, w którym setki graczy biorą udział w rozgrywkach sieci LAN. Można na niej wygrać szereg wartościowych nagród.

LEGO Harry Potter: Lata 1-4

W najnowszym raporcie finansowym za drugi kwartał tego roku, firma Warner Bros uwzględniła wyniki sprzedaży gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4. Od czasu jej czerwcowej premiery sprzedano już 2.7 mln egzemplarzy tej produkcji. Wynik ten pokazuje, że mimo wyświechtanej formuły, marka LEGO wciąż się cieszy powodzeniem, a najnowsza jej odsłona z czasem zapewne zyska jeszcze sporo nabywców. Wystarczy wspomnieć, że wydana w 2008 roku gra LEGO Batman: The Videogame rozeszła się do tej pory w liczbie ponad 7 milionów kopii.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Alter Ego

Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole

Mortal Kombat

Drakensang: The River of Time

The Hunter

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Phantasy Star Universe

Brunhilda i Mroczny Kryształ

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Madden NFL 11 – AFC South trailer

Fable III – Cinematic Intro

Mafia II – All In A Day’s Work

DJ Hero 2 – Multiplayer

DeathSpank – Accolades Trailer