Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 14:43

autor: Movis

Wieści ze świata (FIFA 18, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Ghost in the Shell First Assault) 25/8/2017

Dziś piszemy o tym, jak FIFA 18 prezentuje się na Switchu, darmowych DLC do Monster Hunter World, wizycie Assassin’s Creeda w świecie Final Fantasy XV i końcu gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

FIFA 18 w 1080p i 60 FPS na zadokowanym Nintendo Switch

Piłkarskie emocje w każdym miejscu. - Wieści ze świata (FIFA 18, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Ghost in the Shell First Assault) 25/8/2017 - wiadomość - 2017-08-25
Piłkarskie emocje w każdym miejscu.

Tegoroczna edycja największej gry piłkarskiej na rynku ma całkiem nieźle działać na najnowszej konsoli Nintendo. Przedstawiciele serwisu Nintendo Everything mieli okazję chwilę pograć w demo gry FIFA 18 na Switch i przy okazji podpytać nadzorującego projekt producenta o technikalia. Po włożeniu do stacji dokującej, niepozorna konsola ma osiągać 1080p oraz stałe 60 klatek na sekundę. W trybie przenośnym rozdzielczość będzie redukowana do 720p, lecz ilość FPS ma pozostać niezmieniona. Jeśli macie trochę wolnego czasu, materiał z dema wraz z wywiadem znajdziecie poniżej:

Monster Hunter World dostanie darmowe DLC

Ryozo Tsujimoto – japoński producent odpowiadający za grę Monster Hunter World – w wywiadzie udzielonym dla serwisu Polygon przyobiecał, że zgodnie z tradycją serii, dodatki DLC do nadchodzącej gry RPG akcji będą dostępne dla użytkowników bez dodatkowych opłat. Gracze będą mogli się spodziewać kolejnych zleceń na potwory, a sam tytuł ma odmiennie podchodzić do obecności online, jednocześnie zachowując swój zwykły klimat.

Większość konsol i komputerów ma stały dostęp do sieci, dlatego autorzy gry mogą poeksperymentować z zadaniami pojawiającymi się tylko w określonym czasie i innymi mechanikami zleceń np. sezonowych. Nie były one wcześniej możliwe przy ograniczonym dostępie do Internetu, jaki zapewnia przenośny sprzęt. Zespół może też nieco inaczej myśleć o tym, co traktowane jest jako DLC i zapewnić więcej dodatków. Nie znaczy to jednak, że gra będzie „pocięta” w momencie premiery, a kupujący mogą się spodziewać dużej ilości „gameplayowego mięsa”.

Monster Hunter World wyruszy na polowanie w 2018 roku na konsoli PlayStation 4, Xboksie One i PC.

Final Fantasy XV – darmowe DLC z festiwalem w stylu Assassin’s Creed

Komuś chyba pomyliły się światy. - Wieści ze świata (FIFA 18, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Ghost in the Shell First Assault) 25/8/2017 - wiadomość - 2017-08-25
Komuś chyba pomyliły się światy.

Ta zapowiedź jest nieco dziwna. Firmy Square Enix i Ubisoft ogłosiły, że planują wydanie darmowego dodatku do jRPG Final Fantasy XV. Niecodzienne sparowanie koncernów robi się tym ciekawsze, że DLC ma kręcić się wokół marki Assassin’s Creed i nadchodzącego Assassin's Creed Origins. Rozszerzenie lub raczej wydarzenie „Festiwal Asasynów” będzie czasowe i ma trwać od 31 sierpnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku. Tytułowy festyn ma w pełni przejąć miasto Lestallum, a w czasie jego trwania zobaczymy pewne zmiany w schemacie rozgrywki, inspirowane zakonem zabójców.Dodatkowo zagramy w parę minigierek i zdobędziemy ekskluzywne przedmioty. Więcej dowiecie się z poniższego trailera:

Final Fantasy XV jest już dostępne na konsolach nowej generacji, a w 2018 roku pojawi się także na PC.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online kończy służbę w grudniu 2017 roku

Strzelanka z supermocami, prawie jak Overwach. Wiadomo, co robi „prawie”. - Wieści ze świata (FIFA 18, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Ghost in the Shell First Assault) 25/8/2017 - wiadomość - 2017-08-25
Strzelanka z supermocami, prawie jak Overwach. Wiadomo, co robi „prawie”.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online to strzelanka sieciowa, której nazwa jest chyba dłuższa niż jej pobyt na rynku. Osadzona w świecie kultowego cyberpunkowego filmu i serialu gra free-to-play najprawdopodobniej okazała się nieopłacalna, ponieważ deweloper ogłosił, że planuje zakończenie wsparcia produktu i wyłączenie serwerów 6 grudnia 2017 roku. Ze skutkiem natychmiastowym zaprzestano też sprzedaży DLC w serwisie Steam, a niedługo zostanie także usunięty wewnętrzny sklepik tytułu.

Produkcja nie była podobno szczególnie dobra, więc taki ruch nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: