Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 14:15

autor: MiqT

Quake Champions zawitał na Steam – Sieciowe Wieści (25/08/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy o premierach Quake Champions i World of Speed we Wczesnym Dostępie Steam, zapowiedzi kolejnego dodatku do Path of Exile, zamkniętych beta-testach Total War: Arena, nowej postaci w Heroes of the Storm (Kel'Thuzad) i o zamknięciu serwerów Ghost in the Shell: First Assault Complex - First Assault. Zapraszamy!

Quake Champions dostępny w usłudze Early Access

Quake Champions zawitał na Steam – Sieciowe Wieści (25/08/2017) - ilustracja #1

Quake Champions, najnowsza odsłona kultowego shootera od id Software, zawitała właśnie na platformie Steam w usłudze Wczesnego Dostępu. Tytuł kosztuje 30 euro (niecałe 130 złotych), za które gracze otrzymają dostęp do wszystkich map, trybów oraz bohaterów (zarówno tych obecnych, jak i dodanych w przyszłych aktualizacjach). W planach jest również przejście tytułu na model free-to-pay, ale kiedy to się stanie – nie wiadomo.

Problemy mogą odczuć natomiast dotychczasowi testerzy gry, dla których zawartość z platformy Steam jest niedostępna (muszą nabyć własną kopię tytułu). Gracze ci mogą jednak nadal logować się do gry przez dotychczasowego klienta, gdzie dostępna jest tylko jedna grywalna postać.

Quake Champions zakupicie tutaj.

Titan Siege z pełną polską lokalizacją

Titan Siege, gra MMO utrzymana w klimacie fantasy, zawitała do Polski. Wcześniej dostęp do niej mieli tylko mieszkańcy Azji oraz Ameryki Północnej. Co ciekawe, Polska jest pierwszym (i prawdopodobnie jedynym) krajem w Europie, który otrzymał własną, pełną lokalizację – polską wersję gry, dział obsługi klienta, serwery oraz wydawcę, którym jest Cenega. Czym sobie zasłużyliśmy?

Otwarte beta-testy już trwają, a uczestniczyć w nich możecie klikając w ten link.

Path of Exile – gra otrzyma nowe rozszerzenie jeszcze w tym roku

Grinding Gear Games, twórcy Path of Exile, chcą wypuścić nowe rozszerzenie do swojej produkcji jeszcze przed końcem tego roku. Premiera dodatku przewidywana jest na grudzień. Jest to o tyle zaskakująca wiadomość, że w sierpniu do gry trafił potężny patch zatytułowany The Fall of Oriath, który praktycznie podwoił zawartość tytułu, wprowadzając sześć nowych aktów.

Grinding Gear Games nie pierwszy raz zaskakuje swoich fanów regularnością aktualizacji oraz ilością dodawanej zawartości w kolejnych patchach. Można pokusić się o stwierdzenie, że niektórzy „wielcy” powinni wziąć u twórców Path of Exile małe korepetycje w temacie dbania o rozwój swoich produkcji.

Total War: Arena – zamknięte beta-testy od 1 września

Quake Champions zawitał na Steam – Sieciowe Wieści (25/08/2017) - ilustracja #2

Ci, którzy powiązali ostatnie zniesienie klauzuli poufności dotyczącej Total War: Arena z jakimś większym wydarzeniem, mogą pójść zagrać w Lotto. Twórcy gry, studio Creative Assembly, poinformowali właśnie, że gra przechodzi do fazy zamkniętych beta-testów, a te rozpoczną się wraz z nowym rokiem szkolnym – 1 września.

Wspomniane testy potrwają osiem tygodni, zaś dotychczasowe postępy graczy uczestniczących w alfa-testach zostaną wyzerowane w celu wyrównania szans wobec nowych użytkowników.

Brink przechodzi na model free-to-play

Brink, strzelanka wieloosobowa, stworzona przez autorów Enemy Territory, zmienia swój model płatności na free-to-play. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chciałyby wypróbować tytuł, ale bały się kupować kota w worku. Twórcy potwierdzają również, że zmiana ta jest już permanentna i nie zamierzają wrócić do poprzedniego modelu.

W Brink możecie zagrać na platformie Steam.

World of Speed wraca do świata żywych

Od dłuższego czasu większość osób oczekujących na World of Speed zaczęło wątpić, czy gra w ogóle się ukaże. Premiera tytułu była przesuwana, a gracze powoli tracili cierpliwość. Ci najbardziej wytrwali mogą teraz czuć się spełnieni, gdyż nieformalna konkurencja dla The Crew właśnie pojawiła się na platformie Steam w usłudze Early Access za cenę 9,99 euro (ponad 42 złote). O ile kwota może wydać się atrakcyjna, o tyle nie daje ona dostępu do pełnej zawartości gry. Większość ciekawszych samochodów została poukrywana w płatnych pakietach, a najtańszy z nich (dający auto Subaru BRZ oraz dostęp do gry) kosztuje 14 euro (niecałe 69 złotych).

Oczywiście zakupy te są dobrowolne, a ci bardziej cierpliwi mogą poczekać na oficjalną premierę World of Speed, kiedy to gra przejdzie na model free-to-play. Czekać jest na co, gdyż tytuł od Redemption Ark posiada ponad 50 licencjonowanych pojazdów, a liczba ta będzie sukcesywnie powiększana.

Twórcy Ghost in the Shell: First Assault zamykają serwery

Jeżeli istniałby poradnik „Jak skutecznie zmarnować potencjał marki”, to historia gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault oraz jej twórców, studia Nexon Inc., powinna znaleźć się tam jako sztandarowy przykład. Deweloper dostał do rąk prawa do tytułu, który rozpoznawany jest przez miliony ludzi na całym świecie. Niestety, nie bardzo wiedząc co z tym skarbem począć, postanowił stworzyć sztampowego shootera MMO, który niczym nie wyróżniał się na tle konkurencji.

Efektem jest informacja o zamknięciu serwerów, która pojawiła się na oficjalnym forum gry. Gra dokona swojego żywota 6 grudnia, a więc fani dostaną bardzo miły prezent na Mikołajki. Marnym pocieszeniem dla studia może być fakt, że europejska wersja gry przetrwała dłużej, niż japońska, która uchodzi za kolebkę marki Ghost in the Shell.

Kel'Thuzad nową postacią w Heroes of the Storm

Blizzard na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube, dotyczącym gry Heroes of the Storm, przedstawił najnowszą postać, która trafi do świata Nexusa - Kel'Thuzada. Nowy bohater został zaklasyfikowany jako dystansowy mag, którego główną umiejętnością jest zamrażanie przeciwników. Atutem Kel'Thuzada będzie cecha Władca Zimnej Ciemności, której pasek uzupełnia się tak zwaną Zarazą. Im więcej Zarazy uzyska bohater, tym jego ataki i moce specjalne są silniejsze. Dodatkowo, dzięki umiejętności panowania nad zimnem, Liszy władca Ziem Plagi może spowalniać lub nawet unieruchamiać swoich oponentów. Niestety Kel'Thuzad jest bardzo wrażliwy na wrogie ataki, zaś jego moce wymagają więcej czasu na przygotowanie.

Pełną charakterystykę Arcylisza możecie zobaczyć na filmiku powyżej.