Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2016, 14:35

autor: Draug

Wieści ze świata (DirectX 12, Doom, American i Euro Truck Simulator 2, Strafe) 4/3/2016

Dziś piszemy m.in. o liście gier z obsługą DirectX 12, głosowaniu na alternatywną okładkę Dooma, opóźnieniu premiery Strafe, rozbudowanej modyfikacji kół w American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 w kolejnej aktualizacji oraz o uwzględnieniu firm Riot Games i Activision Blizzard na liście 100 najlepszych miejsc pracy według magazynu Fortune. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

id Software pozwala wybrać alternatywną okładkę Dooma

Studio id Software zaprezentowało dwa projekty alternatywnej okładki na pudełko Dooma (nadrukowanej na odwrocie tej właściwej) i poprosiło fanów o pomoc w wyborze. Grafiki prezentujemy poniżej, zaś ankietę możecie znaleźć pod tym adresem (głosowanie trwa tylko do końca tego tygodnia). Nowy Doom wyjdzie 13 maja na PC, PS4 i XOne.

Wariant A. - Wieści ze świata (DirectX 12, Doom, American i Euro Truck Simulator 2, Strafe) 4/3/2016 - wiadomość - 2016-03-04
Wariant A.
Wariant B. - Wieści ze świata (DirectX 12, Doom, American i Euro Truck Simulator 2, Strafe) 4/3/2016 - wiadomość - 2016-03-04
Wariant B.

Microsoft zapowiada wsparcie DirectX 12 w ośmiu grach

Firma Microsoft opublikowała filmik o sugestywnym tytule „The Power of DirectX 12” (widoczny poniżej). Nie towarzyszą mu żadne konkretne zapowiedzi, ale na podstawie tytułów, które zostały pokazane w tym klipie, można łatwo określić, jakie gry zrobią w nadchodzących tygodniach czy miesiącach użytek z technologii DirectX 12 i gwarantowanej przez nią poprawy wydajności na systemie Windows 10. Są to:

American i Euro Truck Simulator 2 z głębszą modyfikacją kół

Studio SCS Software zapowiedziało, że wraz z najbliższą aktualizacją symulatory Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator doczekają się rozbudowanych opcji modyfikacji kół w ciężarówkach. W elementach tych, dotychczas podzielonych na opony i felgi, teraz zostaną wyróżnione dodatkowo śruby oraz dwie osłaniające je części (środek koła), które będzie się wymieniać niezależnie od reszty komponentów. Nowości zaprezentowano na poniższym zwiastunie. Co więcej, liczba opcji personalizacji kół ulegnie jeszcze zwiększeniu w małym dodatku DLC, który zostanie wypuszczony w nieodległej przyszłości. Przypomnijmy, że ta sama aktualizacja wprowadzi również w obu wymienionych tytułach wsparcie dla Warsztatu Steam (Steam Workshop).

Riot Games i Activision Blizzard najlepszymi miejscami pracy

Redakcja amerykańskiego magazynu Fortune opublikowała listę 100 firm, które jej zdaniem są najlepszymi miejscami do pracy w roku 2016. W rankingu znalazły się także spółki związane z branżą gier wideo – wśród pracodawców mających największe uznanie na miejscu 39. wylądował Riot Games (twórcy League of Legends), a 77. lokatę zajął Activision Blizzard. Na szczycie zestawienia uplasowało się Google. Dodajmy, że Fortune przygotowało ów ranking na podstawie ankiet wysłanych losowym pracownikom badanych firm oraz analizy różnych cech i praktyk tych spółek (np. procedur zatrudniania pracowników).

Strafe – premiera przesunięta na rok 2017

Niezależne studio Pixel Titans poinformowało, że jego debiutancka produkcja – utrzymana w stylistyce retro hadkorowa strzelanka Strafe – zaliczyła spory poślizg i zadebiutuje na początku 2017 roku (wcześniej mówiono o debiucie w pierwszych miesiącach 2016 roku). Przy okazji ujawniono, że wydawcą tego tytułu została firma Devolver Digital, a także przedstawiono nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki (widoczny poniżej).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: