Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2011, 13:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Crysis 2, StarCraft II, Yakuza 4) 24/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Yakuza 4, banach na Battle.net, następcy iPada, 165-mintowym filmie złożonym ze scen Heavy Rain, a także pierwszym zwiastunie Sesame Street w wydaniu Tima Schafera. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Yakuza 4, banach na Battle.net, następcy iPada, 165-mintowym filmie złożonym ze scen Heavy Rain, a także pierwszym zwiastunie Sesame Street w wydaniu Tima Schafera. Zapraszamy do lektury.

Yakuza 4

Demo przygodowej gry akcji Yakuza 4 – od 16 lutego dostępne wyłącznie dla subskrybentów PlayStation Plus – zostało udostępnione wszystkim posiadaczom PlayStation 3. W demonstracji czwartej odsłony bardzo udanej serii przygodowych gier akcji, gracz wciela się we wszystkich czterech głównych bohaterów gry – znanego nam doskonale Kazumę Kiryu, byłego bezdomnego Shuna Akiyamę, zabójcę Yakuzy o nazwisku Taiga Saejima oraz detektywa Masayoshiego Tanimurę. Pełna wersja produkcji firmy SEGA zadebiutuje na europejskim rynku 18 marca.

Wieści ze świata (Crysis 2, StarCraft II, Yakuza 4) 24/02/11 - ilustracja #1

StarCraft II

Firma Blizzard poinformowała o zbanowaniu kolejnej grupy nieuczciwych graczy, korzystających z nielegalnego oprogramowania i cheatów podczas sieciowej rozgrywki w StarCraft II. Więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnym blogu SCII.

Crysis 2

Cevat Yerli, szef studia Crytek, oznajmił w najnowszym wywiadzie udzielonym redakcji Computer and Video Games, że strzelanina Crysis 2 nie będzie oferować trybu kooperacji. W zamian otrzymamy jednak imponującą i dopracowaną w każdym calu kampanię dla pojedynczego gracza. Przypominamy, że produkcja zadebiutuje 25 marca w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Crysis 2, StarCraft II, Yakuza 4) 24/02/11 - ilustracja #2

iPad 2

Z informacji pozyskanych przez portale IGN i engadget wynika, że 2 marca o godzinie 18:00 odbędzie się specjalny pokaz firmy Apple, w trakcie którego najprawdopodobniej ujawniony zostanie następca iPada. Sugeruje to grafika zawarta w zaproszeniu na spotkanie, przedstawiająca zagięty wycinek kalendarza z datą, a także fragmentem tabletu przypominającego właśnie iPada.

Heavy Rain

Niejaki Rene Jacob zamieścił na łamach serwisu YouTube.com 164-minutowy film złożony z nieinteraktywnych fragmentów pochodzących z gry przygodowej Heavy Rain. W ten sposób każdy Internauta może się zapoznać z historią zabójcy Origami bez konieczności nabywania produkcji studia Quantic Dream i konsoli PlayStation 3. Jeśli tylko macie ochotę na seans, powinniście udać się pod ten adres.

John Romero

W grę Ravenwood Fair – pierwszą produkcję Johna Romero (współtwórcy m.in. Dooma i Quake’a, zarządzającego obecnie własnym, niezależnym zespołem Loot Drop), przygotowaną z myślą o portalu społecznościowym Facebook – zagrywa się miesięcznie około 10 milionów osób z całego świata. Wydana pół roku temu produkcja cieszy się taką popularnością, że jej wydawca, firma LoLapps, poprosił już Romero o opracowanie specjalnej kontynuacji. Ravenwood Mine, które rozbuduje RF o szereg nowych obszarów, zostanie udostępnione już niedługo.

Sesame Street: Once Upon a Monster

Studio Double Fine (Psychonauts, Brutal Legend, Stacking) opublikowało w sieci pierwszy zwiastun gry Sesame Street: Once Upon a Monster, która zostanie utrzymana w stylu programu telewizyjnego dla dzieci. Podczas zabawy poznamy zawartość tytułowej książki – Once Upon a Monster – spędzając czas u boku znanych postaci (Elmo, Ciasteczkowy Potwór). Do premiery produkcji, dedykowanej Kinectowi, dojdzie jesienią tego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Might & Magic: Heroes VI

Yoostar 2

Radiant Historia

Fallout: New Vegas – Dead Money

Beyond Good & Evil HD

PilotWings Resort

Steel Diver

Grand Mer

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Sims: Średniowiecze – Z dziennika dewelopera #2 (PL)

The Sims: Średniowiecze – Z dziennika dewelopera #3 (PL)

Tania Seria: Ubisoft Exclusive + MEGA konkurs video magazyn

Już graliśmy na 3DS! video felieton

Dead meets Lead - gameplay #2

Might & Magic: Heroes VI - gameplay #2

Battlefield 3

CrimeCraft

Crysis 2 - Prophet

Dead Space 2: Severed

Portal 2 - Bounce

The Next Big Thing - Dan Murray Trailer

Yakuza 4 - Demo Trailer

gry