Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2017, 11:34

autor: Movis

Wieści ze świata (Battlefield 1, Interior Night, The Sims 4) 9/11/2017

Dziś piszemy o udostępnieniu za darmo nocnej mapy Ofensywa Nivelle'a w Battlefield 1, założeniu studia Interior Night przez byłych pracowników Quantic Dream i próbnej wersji gry The Sims 4 na Xboksie One w ramach usługi EA Access. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 – Ofensywa Nivelle'a dostępna dla wszystkich

Okopy szybko mogą przeobrazić się z sieci umocnień w masowy grób. - Wieści ze świata (Battlefield 1, Interior Night, The Sims 4) 9/11/2017 - wiadomość - 2017-11-09
Okopy szybko mogą przeobrazić się z sieci umocnień w masowy grób.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wszyscy użytkownicy strzelanki Battlefield 1 mogą od wczoraj cieszyć się darmową mapą Ofensywa Nivelle'a. Nocne pole walk dostępne było dotychczas wyłącznie dla graczy z przepustką sezonową lub zaopatrzonych w marcowe DLC Nie Przejdą. Teraz każdy chętny może ubłocić swe wirtualne buty w grząskich terenach bitew w okolicach Malmaison i Soupir. Więcej informacji o mapie uzyskacie w tym miejscu, a twórcy przygotowali też krótki materiał wideo:

Nowe studio byłych twórców Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze

Londyn stał się miejscem narodzin nowego studia deweloperskiego. Grupa Interior Night została zawiązana przez byłych podwładnych Davida Cage’a z Quantic Dream oraz innych niepracujących już dla Sony twórców. Na czele nowej inicjatywy stanęła Caroline Marchal – designerka, która przyłożyła rękę zarówno do znakomitego Heavy Rain, jak i nieco gorszego Beyond: Dwie Dusze.

Beyond nie było ideałem, ale skupienia na historii trudno mu odmówić. - Wieści ze świata (Battlefield 1, Interior Night, The Sims 4) 9/11/2017 - wiadomość - 2017-11-09
Beyond nie było ideałem, ale skupienia na historii trudno mu odmówić.

Kontynuując poprzednie tradycje szefowa zaznacza, że jej zespół zamierza skupiać się na grach głęboko narracyjnych i opartych głównie na fabule. Autorce marzą się produkcje „innowacyjne i dostępne dla wszystkich” (co zapewne oznacza ograniczenie poziomu złożoności mechaniki rozgrywki). Projekty mają być też podobno mniejsze niż dzieła Davida Cage’a, a cykl ich produkcji znacznie się skróci. Marchal wspomina też o wymarzonych odbiorcach. Są to „osoby kochające seriale jak Breaking Bad czy Fargo, które niekoniecznie muszą być graczami”.

Interior Night zdecydowanie warto obserwować. Kto wie, być może studio zadomowi się w segmencie fabularnych gier z prostymi mechanikami, skoro Telltale Games wydaje się ustępować pola.

The Sims 4 – 10-godziny trial dostępny na Xboksie One

Symulator życia The Sims 4 ma ukazać się na konsolach 17 listopada 2017 roku. Jeśli jednak nie możecie się powstrzymać przed tworzeniem rodzin doskonałych i przy okazji posiadacie Xboksa One z subskrypcją EA Access to już teraz możecie wskoczyć w świat simów. Firma Electronic Arts udostępniła bowiem przedpremierową „wersje próbną” produktu, która pozwoli na nieograniczoną zabawę przez 10 godzin. Po jej zakończeniu wszelkie ewentualne postępy zostaną zapisane, a kolejnym bonusem jest 10% upustu na zakup tytułu w wersji cyfrowej. Sama gra zajmie nieco powyżej 10 GB HDD i będzie zawierała parę pakietów DLC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. Dragon Hills 2
  2. American Truck Simulator - New Mexico
  3. DreamWorks Universe of Legends
  4. Numantia
  5. Cat Quest
  6. League of War: VR Arena

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series epizod #5 - Don't stop believin'