Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka League of War: VR Arena (PS4)

League of War: VR Arena PS4

Strategia czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w uniwersum wykreowanym na potrzeby popularnej na urządzeniach mobilnych produkcji League of War: Mercenaries.

Strategiczne | science fiction | RTS | PlayStation Move | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka League of War: VR Arena (PS4)

producent: MunkyFun

wydawca: MunkyFun

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

7listopada2017

7listopada2017

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

League of War: VR Arena jest strategią czasu rzeczywistego, za której stworzeniem stoi studio MunkyFun. Produkcja trafiła na platformę PS4, a jej akcja została osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby popularnego na urządzeniach mobilnych RTS-a zatytułowanego League of War: Mercenaries. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Mechanika

W League of War: VR Arena gracz trafia na futurystyczne pole bitwy, przejmując kontrolę nad dwunastoma rodzajami jednostek – od żołnierzy piechoty, przez śmigłowce bojowe, skończywszy na czołgach siejących spustoszenie w szeregach przeciwnika. Filarem gry są starcia z wrogimi armiami, podczas których nie tylko posyłamy do boju naszych podkomendnych, lecz także dbamy o zapas energii pełniącej tutaj rolę jedynego surowca – im potężniejsze jednostki zamierzamy wykorzystać, tym większą jej ilość musimy najpierw pozyskać. Często prowadzi to do konieczności podejmowania trudnych decyzji – musimy bowiem wybrać, czy wstrzymamy się z ofensywą do momentu, w którym na naszym podorędziu będzie mógł się znaleźć jeden z wyżej wspomnianych czołgów, czy też zdecydujemy się wysłać do walki słabszą jednostkę, odciągając w ten sposób uwagę adwersarzy. Zmagania kończą się w momencie, w którym uda nam się obrócić w pył bazę nieprzyjaciela lub kiedy nasza siedziba padnie pod naporem dowodzonych przez niego wojsk.

Na osobną wzmiankę zasługuje schemat sterowania – z uwagi na fakt, że tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, po polu bitwy możemy swobodnie się rozglądać poprzez poruszanie głową, z kolei poszczególne jednostki wybieramy (a także wyznaczamy im cele), wskazując je przy użyciu kontrolera ruchowego.

Tryby gry

Wydane na platformę PS4 League of War: VR Arena oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer, w którym możemy stawić czoła żywemu przeciwnikowi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do League of War: VR Arena

Klasyfikacja PEGI League of War: VR Arena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wysyp zapowiedzi i filmików na PlayStation VR (m.in. Bow to Blood, Megalith i Stifled)
Wysyp zapowiedzi i filmików na PlayStation VR (m.in. Bow to Blood, Megalith i Stifled)

wiadomość30 października 2017

Z okazji otwarcia Paris Game Week firma Sony zapowiedziała kilka nowych gier na PlayStation VR oraz pokazała sporo świeżych materiałów z ujawnionych wcześniej produkcji korzystających z tej technologii.