Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 19:16

Wysyp zapowiedzi i filmików na PlayStation VR (m.in. Bow to Blood, Megalith i Stifled)

Z okazji otwarcia Paris Game Week firma Sony zapowiedziała kilka nowych gier na PlayStation VR oraz pokazała sporo świeżych materiałów z ujawnionych wcześniej produkcji korzystających z tej technologii.

Posiadacze PlayStation VR będą mieli w co grać. - Wysyp zapowiedzi i filmików na PlayStation VR (m.in. Bow to Blood, Megalith i Stifled) - wiadomość - 2017-11-02
Posiadacze PlayStation VR będą mieli w co grać.

Podczas prezentacji poprzedzającej konferencję firmy Sony otwierającą imprezę Paris Game Week, pokazano zatrzęsienie materiałów z nadchodzących gier na PlayStation 4. Nie mogło wśród nich oczywiście zabraknąć produkcji opracowanych z myślą o PlayStation VR.

Bow to Blood

Pierwszą zapowiedzianą grą na PlayStation VR okazało się Bow to Blood, autorstwa studia Tribetoy. Produkcja pozwoli na wcielenie się w kapitana powietrznego żaglowca, biorącego udział w potyczkach na podniebnych arenach.

Podczas zabawy będziemy kierowali statkiem i atakowali za pomocą dział pokładowych, jak również osobiście strzelali za pomocą wirtualnego pistoletu. Świat gry generowany będzie proceduralnie, a fabuła opowie o brutalnym reality show, którego uczestnicy walczą na śmierć i życie.

Bow to Blood ma się ukazać w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry

Blood & Truth

Z kolei Blood & Truth to produkcja powstająca w należącym do firmy Sony zespole London Studio, więc ukaże się wyłącznie na PlayStation VR.

Gra będzie pierwszoosobową strzelanką, w której zmierzymy się w kryminalistami londyńskiego półświatka. Produkcja wygląda bardzo obiecująco, oferując dużą dynamikę potyczek i wysokiej jakości oprawę graficzną wykonaną w realistycznym stylu.

Nie podano planowanej daty premiery, więc spodziewamy się, że Blood & Truth zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Megalith

Zapowiedziano także wieloosobową strzelankę Megalith, należącą do spopularyzowanej przez Overwatch kategorii „hero shooter”, co oznacza, że do wyboru będzie wiele różnodonych postaci i każda z nich posiadać ma unikalne uzbrojenie oraz zdolności.

Podczas zabawy będziemy kontrolowali tytanów, którzy podczas walki mają rosnąć w siłę, aż w końcu przeobrażą się w potężne bóstwa.

Gra jest debiutancką produkcją studia Disruptive Games, a jej premiera ma nastąpić w 2018 roku.

  1. Disruptive Games – oficjalna strona studia

Dead Hungry

Znacznie krócej przyjdzie nam poczekać na Dead Hungry, czyli konwersję gry, która w zeszłym roku trafiła na Oculus Rift i HTC Vive. Wydanie na PlayStation VR zadebiutuje bowiem już jutro.

Produkcja obsadza gracza w roli właściciela food trucka, który musi zaspokajać apetyty zombiaków, serwując im burgery, frytki i napoje gazowane. Za projekt odpowiada studio Q-Games, znane z serii PixelJunk.

  1. Oficjalna strona gry

Stifled

Miłośników horrorów zainteresować powinna gra Stifled, którą opracował zespół Gattai Games. Zabawa toczyć się ma w kompletnych ciemnościach. Wydając ciche dźwięki do mikrofonu, będziemy mogli, za pomocą echolokacji, podejrzeć kształty obiektów w najbliższym otoczeniu. Jednak czynność ta nieść będzie ryzyko zwrócenia uwagi potworów.

Jak ten nietypowy pomysł sprawdzi się w akcji, przekonamy się już jutro, gdyż premiera Stifled nastąpi 31 października.

  1. Oficjalna strona gry

Star Child

Opublikowano także nowy zwiastun Star Child studia Playful Corporation, czyli jednego z najciekawszych projektów zapowiedzianych na PlayStation VR podczas tegorocznej edycji targów E3. Przypomnijmy, że będzie to platformówka 2,5D opowiadająca o młodej dziewczynie próbującej przetrwać na obcej planecie.

Premiera gry planowana jest na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona studia Playful Corporation

Apex Construct

Ciekawie zapowiada się także Apex Construct od studia Fast Travel Games, czyli gra akcji, w której będziemy przemierzali ruiny cywilizacji i walczyli z morderczymi robotami.

Projekt zadebiutuje na PlayStation VR w przyszłym roku, a w późniejszym terminie ukażą się wersje na HTC Vive, Oculus Rift i Windows Mixed Reality

  1. Oficjalna strona gry

Invector

Natomiast Invector to rytmiczna gra akcji, pozwalająca na zabawę zarówno z PlayStation VR, jak i na tradycyjnym telewizorze. Jako tło muzyczne posłużą kawałki, które skomponował Avicii.

  1. Oficjalna strona gry

Ultrawings

Warto też wspomnieć o Ultrawings, czyli zręcznościowej grze lotniczej, która w lipcu tego roku zadebiutowała w wersji na Oculus Rift.

Produkcja oferuje otwarty świat gęsto wypełniony różnorodnymi zadaniami, wśród których znalazły się m.in. powietrzne akrobacje, podniebne wyścigi oraz zadania strzeleckie.

Ultrawings trafi na PlayStation VR jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry

Sprint Vector

Potwierdzono również, że zapowiedziane jakiś czas temu na PC Sprint Vector doczeka się także wersji na PlayStation VR.

Ma to być gra wyścigowa, w której na futurystycznych rolkach będziemy pędzili przez kolorowe miasta przyszłości. Za projekt odpowiada studio Survios, a premiera nastąpi w 2018 r.

  1. Oficjalna strona gry

League of War: VR Arena

Pokazano także nowy zwiastun League of War: VR Arena. To strategia wojenna z elementami tower defense od studia MunkyFun, której akcja toczy się na wirtualnym stole bitewnym.

Gra trafi do sprzedaży 7 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona gry

Filmik promujący PlayStation VR

Na koniec warto wspomnieć o filmiku promującym PlayStation VR, który pokazuje krótkie fragmenty zestawu gier robiących użytek z tej technologii. Wśród nich warto zwrócić uwagę na platformówkę Moss, gdyż przy okazji zapowiedziano, że trafi ona do sprzedaży w lutym przyszłego roku. Ponadto w materiale można zobaczyć kilka sekund z imponująco prezentującego się projektu Eden Tomorrow, o którym wcześniej nie słyszeliśmy.

W filmiku znalazł się także fragment rozgrywki z Monster of the Deep, czyli koncentrującego się na wędkowaniu dodatku DLC do Final Fantasy XV.