Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Star Child (PS4)
OkładkaStar Child (PS4)

Star Child PS4

Platformówka 2,5D, w której gracze wcielają się w Spectrę – młodą dziewczyną próbującą powstrzymać złowieszczą siłę zagrażającą istnieniu całego świata.

Akcji | science fiction | platformówki | 2.5D | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Child Premiera PS4

data nieogłoszona

producent: Playful Studios wydawca: GameTrust

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Child jest platformówką 2.5D, opracowaną przez studio Playful Corporation – zespół, w którego portfolio można znaleźć między innymi grę Super Lucky's Tale. Produkcja trafiła na platformę PS4, nakładem firmy GameTrust.

Fabuła

Główną bohaterką Star Child jest Spectra, która wraz ze swoim towarzyszem wyrusza w niebezpieczną podróż na obcą planetę. Na miejscu protagonistka odkrywa nieznaną dotąd siłę zagrażającą istnieniu całego świata. Heroinie nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować powstrzymać niebezpieczeństwo, nim będzie na to za późno.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4 Star Child akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka opiera się na schemacie wypracowanym przez klasycznych przedstawicieli gatunku, toteż w trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, przeskakujemy po platformach i omijamy czyhające na Spectrę pułapki, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Bohaterka posiada zdolność przejmowania kontroli nad otaczającym ją światem (a jej możliwości rosną w miarę postępów w przygodzie), co wykorzystuje tak do rozwiązywania zagadek, jak i do stawiania czoła adwersarzom.

Kwestie techniczne

Star Child opracowano z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, które są wymagane do zabawy. Tytuł posiada trójwymiarową oprawę graficzną, odznaczającą się ciekawą, kreskówkową stylistyką i neonową kolorystyką budzącą skojarzenia z nurtem cyberpunk.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Child: Odpowiednia dla każdego wieku.