Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Dino Frontier (PS4)

Dino Frontier PS4

Oryginalna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez studio Uber Entertainment z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

Strategiczne | RTS | indie | prehistoria | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Dino Frontier (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

1sierpnia2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dino Frontier jest oryginalną grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Za stworzeniem omawianego tytułu stoi studio Uber Entertainment, znane dzięki ciepło przyjętej, wydanej na komputery osobiste grze Planetary Annihilation. Produkcja pojawiła się na platformie PS4.

Fabuła

Akcja Dino Frontier rozgrywa się w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu. Świat gry zamieszkują nie tylko kowboje, szeryfowie, bandyci i miejscowa, walcząca o przetrwanie w niegościnnych warunkach ludność, lecz także dinozaury. Gracz wciela się w rolę tak zwanego „Wielkiego Burmistrza”.

Mechanika

Zadaniem, jakie stawia przed nami Dino Frontier, jest sprawne zarządzanie podległą nam osadą. Rozgrywka opiera się na pozyskiwaniu surowców i stopniowej ekspansji należącego do nas miasteczka, które powiększa się o kolejne budynki użyteczności publicznej (saloony) oraz zabudowę przemysłową pokroju tartaków. Istotną rolę odgrywa odpowiedni przydział obowiązków – wprawny zarządca musi nieustannie zważać na to, by poszczególni osadnicy trudnili się odpowiednią dla nich pracą. Tytułowe dinozaury początkowo stanowią zagrożenie, jednak w toku rozgrywki pojawia się możliwość ich oswojenia, co niesie ze sobą wymierne korzyści – dzięki temu zyskujemy wyjątkowo potężnych, a przy tym niebezpiecznych sojuszników.

Kwestie techniczne

Dino Frontier na platformie PS4 cechuje się przyjemną dla oka, kreskówkową oprawą graficzną. Zarówno elementy otoczenia, jak i modele postaci oraz dinozaury zachwycają detalami oraz bogatą kolorystyką.

Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, umożliwiających na przykład rozglądanie się po otoczeniu poprzez poruszanie głową, oraz dedykowanych kontrolerów, których ruchy przekładane są na widoczne na ekranie dłonie, pełniące rolę kursorów. W ten sposób nie tylko wskazujemy cele podwładnym, lecz także możemy przenosić ich z miejsca na miejsce, a wykonywanie odpowiednich gestów owocuje oddalaniem i przybliżaniem kamery.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dino Frontier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.