Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 13:15

autor: Sarge

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksie 360 na dwóch płytach DVD

Przedstawiciel polskiego studia CD Projekt RED potwierdził na imprezie Eurogamer Expo 2011, że gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksa 360 zostanie wydana na dwóch płytach DVD.

Jan Bartkowicz z polskiego studia CD Projekt RED potwierdził na imprezie Eurogamer Expo 2011, że gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 będzie dostępna na dwóch płytach DVD – podobnie jak edycja pecetowa.

Wprawdzie redaktorzy serwisu BeefJack donoszą, że informacja nie jest jeszcze w stu procentach pewna, ale ponieważ padła z ust jednego z pracowników rodzimego dewelopera, możemy być całkiem przekonani o jej wiarygodności. Do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc zawsze istnieje szansa na zmianę stanowiska w tej sprawie. Nic nie wskazuje jednak na to, by miało do tego dojść.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksie 360 na dwóch płytach DVD - ilustracja #1

Posiadacze konsoli Microsoftu przyzwyczaili się do tego, że najbardziej obszerne produkcje wydawane są na tej platformie na kilku krążkach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się na przykład, że nadchodząca gra akcji Rage w wersji na Xboksa 360 ukaże się na trzech płytach. Fani Wiedźmina 2 zostaną zmuszeni do jednokrotnej zmiany nośnika w czasie zabawy, więc nie powinno to być dla nich zbyt uciążliwe.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zadebiutował 17 maja na komputerach osobistych. Premiera edycji na Xboksa 360 zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Póki co, polski deweloper nie zapowiedział wersji na PlayStation 3, o której swego czasu mówiło się całkiem sporo.