Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 18:30

autor: qjin

Watch Dogs Legion na PS5 i Xbox Series X w 4K i 30 FPS

Firma Ubisoft zdradziła, że Watch Dogs: Legion zadziała na PlayStation 5 i Xboksie Series X w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę.

Na tegoroczną jesień firma Ubisoft przygotowała dla graczy dwie duże gry AAA. Mowa o Assassin’s Creed: Valhalla i Watch Dogs: Legion, które otrzymają darmowe ulepszenie na PlayStation 5 i Xboksa Series X. Wiemy też, że AC: Valhalla będzie działać na obu konsolach przyszłej generacji w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Czy takiej samej wydajności należy spodziewać się po nowej odsłonie serii Watch Dogs? Rąbka tajemnicy uchylił producent firmy Ubisoft, Lathieeshe Thillainathan, podczas sesji Q&A na forum Reddit, ujawniając, że Watch Dogs: Legion będzie działać w 4K i 30 FPS, ale z włączonym ray tracingiem.

Informacja o rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę dotyczy zarówno PlayStation 5, jak i Xboksa Series X. Nie powinna ona być jednak żadnym zaskoczeniem – w końcu mowa o rozgrywce z bardzo wymagającą sprzętowo techniką śledzenia promieni, nawet jeśli ograniczoną tyko do jednego efektu (odbicia), której obsługi próżno szukać w przytoczonym wcześniej Assassin’s Creed: Valhalla. Podobny los spotka Spider-Man: Miles Morales, w którym – po włączeniu ray tracingu – nie będzie można liczyć na PS5 na więcej niż 30 klatek na sekundę i to jest jak najbardziej normalne. Nawet na mocnym PC trudno uzyskać 60 FPS i to tylko w 1080p. Rozczarowujące jest to, że producent Ubisoftu nie zdradził, czy w Watch Dogs: Legion doczekamy się drugiego trybu graficznego, który pozwoli cieszyć się 4K przy 60 klatkach na sekundę, naturalnie bez ray tracingu. Nie wiemy także nic na temat tego, jak będzie działać gra na Xboksie Series S, chociaż na pewno można spodziewać się niższej rozdzielczości.

Premiera Watch Dogs: Legion na PC, Google Stadia oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 29 października 2020 roku. Dwa tygodnie później zadebiutuje na Xboksie Series X/S (10 listopada) i PS5 (12 listopada, a w Polsce – 19 listopada). Ray tracing będzie dostępny nie tylko na konsolach nowej generacji, ale także na PC (zobacz wymagania sprzętowe).