Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 18:49

Utalentowani twórcy Crasha Bandicoota 4 oddelegowani do prac nad CoD Warzone [Aktualizacja]

Toys for Bob poinformowało, że będzie pomagać przy pracach nad 3. sezonem Call of Duty: Warzone. Oznacza to, że od teraz wszystkie studia podległe Activision pracują nad jedną marką.

Aktualizacja: Activision udzieliło serwisowi GamesRadar wyjaśnień na temat losów Toys for Bob. Według nich studio nadal będzie pracować nad rozwojem Crasha Bandicoota 4 i w przyszłości tworzyć „angażujące gry”.

W skrócie:

  1. Toys for Bob będzie pomagać w pracach nad 3. sezonem Call of Duty: Warzone;
  2. na ten moment nie wiadomo, jak szeroki będzie zakres obowiązków studia;
  3. w podobnym czasie dwóch pracowników zespołu poinformowało o swoim odejściu;
  4. teraz wszystkie studia podległe Activision skupiają się na marce Call of Duty.

Toys for Bob ogłosiło, że będzie wspierać Raven Software przy pracach nad 3. sezonem Call of Duty: Warzone. Oznacza to, że studio odpowiedzialne w ostatnich latach za ponowny rozkwit takich kultowych marek jak Spyro czy Crash Bandicoot będzie teraz pomagać w rozwoju gry battle royale.

Krótki wpis opublikowany na Twitterze przez Toys for Bob nie zdradza szczegółów na temat tego, czym dokładnie będzie się zajmować przy Call of Duty: Warzone. Według zapowiedzi firmy więcej informacji poznamy wkrótce.

Utalentowani twórcy Crasha Bandicoota 4 oddelegowani do prac nad CoD Warzone [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/ToysForBob/status/1387854364157509634

Warto mieć na uwadze, że stan techniczny Warzone pozostawia wiele do życzenia. Kolejne doniesienia o błędach znajdujących się w tytule regularnie opływają Internet. W ubiegłym tygodniu, tuż po starcie 3. sezonu, okazało się, że nowa mapa pozwala na wpadanie pod planszę i atakowanie z tej pozycji innych graczy. Jednocześnie tytuł ten, jak i cała marka Call of Duty, cieszy się niezwykłą popularnością. Nic więc dziwnego, że Activision stara się za wszelką cenę utrzymać ją na fali.

Alarmujący jest jednak fakt, że po ogłoszeniu kolaboracji dwie osoby związane z Toys for Bob poinformowały, iż zakończyły współpracę z firmą. Są to ilustrator Nicholas Kole oraz projektant rozgrywki Blake Maloof. Może sugerować to, że przekierowanie do prac nad Warzone nie odbyło się bezboleśnie.

Na ten moment kolejne remaki i nowe odsłony kultowych marek będących w posiadaniu Activision stoją pod znakiem zapytania. Oprócz Toys for Bob, architektem sukcesów całej akcji wskrzeszania różnych IP było Vicarious Visions, które stworzyło Tony Hawk's Pro Skater 1+2 i Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Zostało ono jednak w styczniu włączone w szeregi Blizzarda i pracuje obecnie nad Diablo II: Resurrected. Wszystkie inne studia podległe Activision (Infinity Ward, Treyarch, Sledgehammer, Raven, Beenox i High Moon) już wcześniej zostały przekierowane do prac nad Call of Duty.

  1. Call of Duty: Warzone – poradnik do gry
  2. Acivision – oficjalna strona