Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2020, 12:45

autor: AlexB

Pay2Win w CoD: Warzone? Afera wokół skórki do broni

Kolejne kontrowersje w społeczności Call of Duty: Warzone. Gracze zauważyli, że jedna z broni jest skuteczniejsza, gdy ma na sobie skórkę, którą można zdobyć jedynie poprzez kupno Karnetu Bojowego.

W SKRÓCIE
  1. Użytkownicy Reddita zauważyli, że skórka Line Breaker do karabinu EBR-14 będąca częścią Karnetu Bojowego Call of Duty: Warzone sprawia, że broń jest skuteczniejsza od standardowego modelu.
  2. Tym samym pojawiły się zarzuty, że twórcy po cichu wprowadzili do gry element Pay2Win.
  3. Są jednak również głosy, że to zwykły błąd, który wkrótce powinien zostać naprawiony.

Call of Duty: Warzone jest obecne na rynku już od blisko miesiąca. Choć ta darmowa pierwszoosobowa strzelanka oparta o tryb battle royale cieszy się sporym zainteresowaniem, budzi również pewne kontrowersje. Najnowsza afera jest związana z Karnetem Bojowym. Jest to specjalna „przepustka”, która między innymi odblokowuje możliwość zdobywania specjalnych przedmiotów wraz z postępami w zabawie. W podstawowej wersji kosztuje ona 1000 punktów CoD, czyli wewnętrznej waluty tytułu, którą zdobywamy podczas meczów (niewielkie ilości) bądź poprzez wydanie prawdziwych pieniędzy (1100 monet kosztuje 9,99 euro, czyli około 45 złotych). Choć teoretycznie elementy zdobywane za pośrednictwem Battle Passa powinny mieć charakter jedynie kosmetyczny, to wygląda na to, że rzeczywistość jest zgoła inna. Otóż jedna ze skórek będąca częścią karnetu zwiększa efektywność broni, do której jest przeznaczona.

Pay2Win w CoD: Warzone? Afera wokół skórki do broni - ilustracja #1
Pewien z pozoru drobny element kosmetyczny Warzone wywołał sporo zamieszania.

Bronią, o której mowa, jest półautomatyczny karabin snajperski EBR-14. W podstawowej wersji jest to całkiem niezła broń w swojej kategorii, lecz nie jest w stanie wyeliminować jednym strzałem w głowę przeciwnika mającego na sobie trzy płyty ochronne. Jednak użytkownicy Reddita zauważyli, że gdy skorzysta się z modelu EBR-14 ze skórką Line Breaker, którą można zdobyć jedynie za pośrednictwem Battle Passa, wówczas jedna kula w skroń będzie śmiertelna. Możecie to zobaczyć na tym materiale filmowym przygotowanym przez niejakiego ChickenYuga.

Oczywiście na Reddicie wybuchła burza. Niektórzy zarzucają twórcom, że po cichu wprowadzili do gry element Pay2Win. Inni tonują nastroje i zauważają, że może być to po prostu zwykły błąd, który powinien być w najbliższym czasie naprawiony. Jednak czy tak się faktycznie stanie, przekonamy się wkrótce.

Przypominamy, że Call of Duty: Warzone jest wspólnym dzieckiem ekip Infinity Ward oraz Raven Software. Tytuł cały czas jest rozwijany o nowe tryby. Ponadto trwa walka z oszustami. W niecały miesiąc twórcy namierzyli i zbanowali 50 tysięcy cheaterów.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Warzone
  2. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  3. Call of Duty: Warzone – poradnik do gry