Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 10:25

Call of Duty: Warzone - cheaterzy będą grać sami ze sobą

Studio Infinity Ward ogłosiło, że w tym tygodniu w trybach wieloosobowych Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Warzone pojawią się pewne nowości związane z walką z cheaterami. Wśród nich znalazły się zmiany w systemie matchmakingu, dzięki którym osoby podejrzewane o oszukiwanie będą grały wyłącznie ze sobą.

Walka z oszustami w grach sieciowych trwa. Jej nowy etap w Call of Duty: Warzone i trybie wieloosobowym Call of Duty: Modern Warfare ogłosiło dziś studio Infinity Ward. Oto, jakich nowości w systemie antycheaterskim możemy spodziewać się w tym tygodniu.

Po pierwsze, osoby, które zgłosiły kogoś podejrzewanego o oszukiwanie w tych dwóch tytułach, otrzymają odpowiedni komunikat, gdy zostanie on zbanowany. Po drugie, wgrane zostaną kolejne aktualizacje w zabezpieczeniach przeciwko cheaterom. Po trzecie, więcej zasobów zostanie przeznaczonych na walkę z nieuczciwymi graczami. W końcu po czwarte, i być może najciekawsze, zmian doczeka się system matchmakingu. Otóż będzie on kojarzył ze sobą osoby, które mogą oszukiwać, wrzucając je do jednego meczu, by nie mogły one psuć zabawy uczciwym wirtualnym wojakom.

Pomysł ten budzi pewne wątpliwości, choćby na Reddicie. Należy bowiem pamiętać, że mowa jest tu o osobach jedynie podejrzewanych o oszukiwanie, zatem niewykluczone, że system zacznie łączyć graczy, którzy są po prostu bardzo dobrzy, z cheaterami. Lecz czy tak się faktycznie stanie przekonamy się wkrótce.

Call of Duty: Warzone - cheaterzy będą grać sami ze sobą - ilustracja #1
Oszuści w Modern Warfare i Warzone muszą mieć się na baczności.

Rzecz jasna to nie koniec pomysłów Infinity Ward na walkę z cheaterami. W planach jest również dodanie funkcji zgłaszania graczy na ekranach widza oraz Killcamie. O kolejnych rozwiązaniach studio zapewne będzie informowało na bieżąco.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Warzone
  2. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare
  3. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  4. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii