Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 10:08

Jurassic World Aftermath nową grą o Parku Jurajskim

Dzięki rejestracji znaku handlowego dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad Jurassic World Aftermath, czyli nową grą osadzoną w uniwersum filmowej marki Park Jurajski.

Jurassic World Aftermath nową grą o Parku Jurajskim - ilustracja #1
Tytuł gry sugeruje, że jej akcja może być osadzona po wydarzeniach z filmu Jurassic World.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce zapowiedziana zostanie kolejna gra osadzona w realiach Parku Jurajskiego. Okazuje się bowiem, że wytwórnia Universal Pictures zarejestrowała niedawno znak towarowy Jurassic World Aftermath. Zarezerwowano również domenę jurassicworldaftermath.com.

Informacje te odkrył fanowski serwis Jurassic Outpost. Z wniosku o rejestrację jasno wynika, że chodzi o grę, ale nie wiadomo, na jakie platformy sprzętowe zmierza, kto nad nią pracuje, ani do jakiego gatunku należy.

Jurassic World Aftermath nową grą o Parku Jurajskim - ilustracja #2
Fani spekulują, że projekt może stanowić rozwinięcie pomysłów ze skasowanego Jurassic World Survivor.

Redaktorzy Jurassic Outpost spekulują, że projekt może być budowany na fundamentach Jurassic World Survivor, czyli skasowanej survivalowej strzelanki, nad którą przed zamknięciem pracowało studio Cryptic Seattle. Akcja gry miała toczyć się po wydarzeniach z filmu Jurassic World, a gracze próbowaliby przeżyć na wyspie zmienionej przez wydarzenia z tej kinowej produkcji. Angielskie słowo „aftermath” oznacza następstwo/pokłosie, co sugeruje, że Jurassic World Aftermath może być oparty na podobnym pomyśle.

Przypomnijmy, że najnowszą grą korzystającą z tej licencji jest strategia ekonomiczna Jurassic World Evolution studia Frontier Developments, która ukazała się w 2018 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Recenzja gry Jurassic World Evolution – wielkie gady i mały biznes
  2. Jurassic World Evolution - poradnik do gry