Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2021, 11:11

Do Warzone trafił błąd pozwalający atakować spoza mapy

Mapa Verdansk 84 dodała do Call of Duty Warzone błąd pozwalający graczom wypaść poza mapę i z tej pozycji atakować innych uczestników rozgrywek.

Kilka dni temu w Call of Duty: Warzone rozpoczął się 3. sezon. W związku z tym twórcy zdecydowali się przenieść graczy na nową mapę – Verdansk 84. Zmiana ta miała naprawić błędy związane z elementami znajdującymi się na poprzedniej planszy. Jak się okazuje, nie do końca się to udało – do produkcji trafił bug pozwalający wychodzić graczom poza mapę i z tej pozycji atakować innych.

Doniesienia związane z błędem zaczęły pojawiać się niedługo po starcie sezonu. Od tego czasu gracze skarżą się na to, że są zabijani przez osoby znajdujące się poza mapą. Z jednego z filmów opublikowanych w serwisie Reddit wynika, że powodem jest brak naniesionych kolizji na niektórych obiektach. Przez taki element można swobodnie „przeniknąć” i wpaść pod planszę. Po takim obszarze da się swobodnie poruszać i strzelać do wszystkiego, co znajduje się w zasięgu wzroku. Na ten moment bug nadal występuje w produkcji i nie wiadomo, kiedy zostanie naprawiony.

Warto pamiętać, że stan techniczny Warzone od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym użytkownicy Reddita zapoczątkowali akcję #FixWarzone mającą zwrócić uwagę na problemy produkcji. Dodatkowo gra boryka się także z plagą cheaterów, z którą Activision stara się walczyć.

  1. Call of Duty: Warzone – poradnik do gry
  2. Acivision – oficjalna strona
  3. Raven Software – oficjalna strona