Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 15:39

autor: Qskan

Gracze CoD: Warzone protestują i tworzą #FixWarzone, by zwrócić uwagę Activison

Gracze Call of Duty: Warzone wyrażają swoje zmęczenie aktualnym stanem gry. Na Reddicie zapoczątkowano akcję #FixWarzone, która ma na celu zwrócić uwagę deweloperów na bugi oraz braki w balansie rozgrywki.

W SKRÓCIE:
  • Gracze CoD: Warzone zapoczątkowali na Reddicie akcję #FixWarzone.
  • Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi deweloperów na nienaprawione problemy gry.
  • Do akcji można dołączyć, zmieniając swój tag na [FIXWZ].

Call of Duty: Warzone pozostaje jedną z najpopularniejszych sieciowych strzelanek na rynku. Niemniej jednak relacja graczy z tytułem Infinity Ward i Raven Software pozostaje skomplikowana. Społeczność nieustannie skarży się na glitche, niezbalansowaną rozgrywkę, a także ciągły zalew cheaterów panoszących się na serwerach. Ostatnia duża aktualizacja w głównej mierze skupiła się na zmniejszeniu rozmiaru gry na dysku, co nie przybliża nas do rozwiązania powyższych problemów.

W reakcji na brak akcji podejmowanych przez deweloperów na Reddicie powstała ciekawa inicjatywa autorstwa użytkownika SindraGan2001. Ruch ma dość wymowną nazwę: #FixWarzone, a jego założenia sprowadzają się do wykonania jednej prostej czynności - zmiany swojego clan tagu na [FIXWZ].

[...] Wszyscy jesteśmy zmęczeni. Jako osoba, która nie wydaje pieniędzy na tę grę, nie mogę zrobić zbyt wiele, tylko narzekać. Wpadłem jednak na pomysł, jak sprawić, by nasz głos był bardziej słyszalny. Wielu z was uzna, że to bez sensu, jednak jeśli ta akcja stanie się wystarczająco głośna, to może coś zmienić. Nie proszę was o porzucenie gry, jedyne, o co chciałbym prosić, to zmiana swojego clan tagu na [FIXWZ].

Jak pomysł zadziała, to zadziała. Nic złego nie może się stać, więc proszę o rozpowszechnianie tej idei.

Jak dotąd pomysł na forum Reddit zdobył ponad 17 tys. upvote’ów oraz 1,5 tys. komentarzy w ciągu dwóch dni, a o akcji napisały zagraniczne portale takie jak Gamerant czy Dexerto, więc można uznać, że przynajmniej pierwsza część planu została zrealizowana - #FixWarzone zyskał popularność. Gracze zareagowali na pomysł z umiarkowanym optymizmem.

Przestałem grać, ale zaloguję się dzisiaj i zmienię mój tag, aby wesprzeć ten ruch. Zgadzam się, że musimy spróbować czegoś w tym momencie, ponieważ naprawdę brakuje mi tej gry. Powodzenia! - Pisze użytkownik MyJuiceIsLoose.

Przyszłość pokaże, czy #FixWarzone wywrze jakąkolwiek presję na deweloperach. Pierwszy krok już postawiony, trzymamy kciuki za kolejne.

  1. Oficjalna strona Call of Duty: Warzone
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry