Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2021, 12:25

60 tys. banów w CoD: Warzone w reakcji na ogrom cheaterów

Call of Duty: Warzone znajduje się w poważnym kryzysie przez cheaterów psujących zabawę. Gracze skarżą się na brak anti-cheata i bierność twórców w tej sprawie. W odpowiedzi na krytykę społeczności deweloperzy zbanowali 60 tys. oszustów.

W SKRÓCIE:
  • Call of Duty: Warzone przechodzi kryzys w związku z dużą liczbą hakerów; gracze narzekają na brak dobrych zabezpieczeń
  • Przez plagę cheaterów CoD: Warzone porzucają znani influencerzy.
  • W odpowiedzi na zarzuty społeczności o bezczynność, autorzy zbanowali 60 tys. oszustów.

To nie pierwszy raz, kiedy o Call of Duty: Warzone robi się głośno za sprawą nieuczciwych graczy. Z popularnego battle royale odchodzą youtuberzy, streamerzy i e-sportowcy. Tytuł zmaga się z cheaterami praktycznie od samej premiery, a chociaż nie można powiedzieć, że Activision Blizzard nie robi w tej kwestii nic, to można mieć wrażenie, że hakerzy zawsze są o krok przed potężną firmą.

Bezradność twórców w starciu z oszustami najlepiej może zobrazować fakt, iż niektórzy czują się na tyle bezkarnie, że streamują swoje poczynania w serwisach typu Twitch czy Facebook Gaming. Ogromna liczba cheaterów na serwerach zmusza niektórych graczy do porzucenia gry. Popularny youtuber – Vikkstar – znany właśnie z CoD: Warzone, opublikował na swoim kanale film, w którym wypunktował absurdy związane hakerami w tym tytule i ogłosił, że rezygnuje z dalszego grania. Stwierdził, że Warzone jeszcze nigdy nie znajdował się w tak opłakanym stanie, a praktycznie w każdym lobby można trafić na osoby korzystające ze „wspomagaczy”.

Vikkstar nie jest odosobniony w swojej opinii. W podobnym tonie wypowiada się wielu streamerów i youtuberów tworzących swoje materiały w oparciu o Warzone. Streamer Nickmercs z organizacji FaZe Clan stwierdził, że w obecnej sytuacji, bez anti-cheata, nie ma możliwości przeprowadzenia uczciwych turniejów w CoD: Warzone.

W tej sytuacji w końcu doczekaliśmy się reakcji ze strony Raven Software – deweloperów odpowiedzialnych za tytuł. Blisko 60 tys. graczy zostało zbanowanych za cheaty, a do gry wprowadzono nowe systemy zabezpieczeń, obejmujące m.in.:

  • cotygodniowe aktualizacje zabezpieczeń,
  • poprawienie mechaniki zgłoszeń,
  • dodanie dwuetapowego uwierzytelnienia kont.

Takie działanie, chociaż nie rozwiąże problemu całkowicie, traktowane jest przez społeczność Warzone jako krok w dobrą stronę, który utrudni życie hakerom. Pełną listę update’ów dotyczących zabezpieczeń możecie znaleźć pod tym linkiem.