Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 14:30

Activision Blizzard kontynuuje walkę z oszustami

Prawnicy Activision Blizzard skontaktowali się z ekipą GatorCheats, zajmującą się tworzeniem oszustw między innymi do Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone, i zażądali od niej zaprzestania działalności. To kolejny rozdział w walce firmy z nieuczciwymi graczami.

Pod koniec sierpnia dość głośno było o Activision Blizzard, które pozwało grupę CXCheats, zajmującą się tworzeniem oszustw między innymi do gier z cyklu Call of Duty. Jednak nie tylko ona znalazła się na celowniku giganta z Kalifornii. Jak się okazuje, w ramach walki z nieuczciwymi graczami odpowiednie kroki zostały także podjęte przeciwko innej dużej ekipie, która przygotowywała niedozwolone ułatwienia do Modern Warfare oraz Warzone – GatorCheats (via Charlie INTEL).

Activision Blizzard kontynuuje walkę z oszustami - ilustracja #1
Activision Blizzard nie zamierza odpuszczać oszustom.

Historią batalii z Activision Blizzard podzielił się na Discordzie właściciel GatorCheats. Według jego oświadczenia, wszystko zaczęło się w maju tego roku. Wówczas to prawnicy wydawcy cyklu Call of Duty wysłali do ekipy wezwanie do zaprzestania działalności. W konsekwencji podjęta została decyzja o wycofaniu ze sprzedaży dla nowych klientów wszystkich oszustw wyprodukowanych do Modern Warfare oraz Warzone. To jednak nie wystarczyło. Oto co czytamy w dalszej części komunikatu:

We wrześniu 2020 roku prawnicy Activision Blizzard napisali do mnie kolejny list wzywający do zaprzestania działalności, który przekazała mi osoba będąca, jak sądzę, prywatnym detektywem, gdyż znała ona członków mojej rodziny z nazwiska i nie omieszkała się tym pochwalić.

Również we wrześniu 2020 roku otrzymałem bardzo jasną deklarację ze strony prawników Activision Blizzard, że pójdą do sądu (złożą pozew przeciwko mnie), jeśli nie będę przestrzegał zakazu wstrzymania sprzedaży oraz aktualizacji już stworzonych produktów związanych z tytułami ich klientów.

Stało się dla mnie jasne, że zwykłe zaprzestanie sprzedaży naszych produktów nowym odbiorcom nie wystarczy i jak bardzo bym nie kochał swoich klientów, swoją rodzinę kocham bardziej. Nie mogę sobie pozwolić na sądzenie się z tą firmą i mam zobowiązania wobec moich bliskich jako ich jedyny żywiciel (…).

Już zaprzestałem sprzedaży oraz aktualizacji produktów związanych z grami Activision Blizzard.

Niniejszym oświadczam, że już nigdy nie stworzę, przetestuję lub zaktualizuję jakiegokolwiek produktu związanego z grami Activision Blizzard.

Uczulam wszystkich moich klientów, by nie szukali innych źródeł produktów związanych z grami Activision Blizzard, zwłaszcza że firma już się skontaktowała bądź najpewniej się skontaktuje z ich twórcami.

Mam nadzieję, że skoro niemal wszyscy mieliście 5 miesięcy na użytkowanie naszych produktów, to czujecie, że Wasze pieniądze nie poszły na marne. W innym wypadku, w najbliższej przyszłości będę szukał sposobu, w jaki wynagrodzić całą tę sytuację.

Activision Blizzard kontynuuje walkę z oszustami - ilustracja #2
Źródło: Charlie INTEL

I faktycznie, gdy wejdziemy na stronę ekipy GatorCheats nie znajdziemy żadnych oszustw do gier z cyklu Call of Duty ani innych produkcji wydawanych przez Activision Blizzard. Cała ta sytuacja nie odstraszyła ich jednak całkowicie. W sprzedaży wciąż są bowiem dostępne stworzone przez nią cheaty do GTA Online, Dead by Daylight oraz Valorant.

Na koniec przypominamy, że kolejna odsłona serii Call of Duty - Black Ops - Cold War – zadebiutuje 13 listopada tego roku. Czy zdecydowane działania Activision Blizzard sprawią, że będzie ona od początku względnie wolna od oszustów? Miejmy nadzieję, że tak.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
  3. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  4. Call of Duty Warzone - poradnik do gry