Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2021, 12:21

autor: Entelarmer

Kajko i Kokosz Netflixa otrzymał zwiastun

Platforma Netflix zaprezentowała zwiastun serialu Kajko i Kokosz. Materiał pokazuje, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej ekranizacji kultowego w Polsce komiksu. Ujawniono też obsadę produkcji.

W tym miesiącu doczekamy się premiery serialu Kajko i Kokosz, czyli ekranizacji popularnej serii polskich komiksów. Wypadałoby więc w końcu zobaczyć, jak będzie prezentować się nadchodząca adaptacja Netfliksa (umówmy się: statyczny obraz z grudnia i króciutki filmik ze stycznia to za mało). Możemy się o tym przekonać dzięki zwiastunowi udostępnionemu w serwisie YouTube, który zdradza też obsadę serialu. Tytułowym bohaterom głosu użyczają Artur Pontek i Michał Piela, a oprócz nich usłyszymy m.in. Jarosława Boberka (jako Mirmiła), Grzegorza Pawlaka (w roli Hegemona) oraz Annę Apostolakis (jako Lubawę). Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Za produkcję serialu (de facto zapowiedzianego już w 2018 roku) odpowiada polskie studio EGoFilm (Książę w cukierni, Wielka Księga Uczuć), z Eweliną Gordziejuk jako showrunnerką sprawującą pieczę nad całym projektem. Czy okaże się on wart funduszy przekazanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach dofinansowania, przekonamy się za parę tygodni. Kajko i Kokosz trafią na Netfliksa 28 lutego.