Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2021, 13:57

autor: Ness

Kajko i Kokosz na Netflixie - premiera już w lutym

Netflix ogłosił datę premiery adaptacji popularnej serii komiksów Kajko i Kokosz oraz pokazał kilka sekund animacji.

Niecałe dwa miesiące temu Netflix poinformował o tym, że na ich platformę zawita serial oparty na komiksach o Kajku i Kokoszu. Dzisiaj została ujawniona data jego premiery. Przygody dwóch dzielnych, słowiańskich wojowników ukażą się 28 lutego 2021 roku. Ponadto na kanale Netflix Polska pojawiła się krótka zapowiedź nadchodzącej produkcji.

Za animację odpowiada warszawskie studio EGoFILM. Każdy odcinek ma być adaptacją jednego albumu autorstwa Janusza Christy. Reżyserami są między innymi: Michał „Śledziu” Śledziński (seria komiksów Fido i Mel), Tomasz Leśniak (Jeż Jerzy, Tymek i Mistrz), Marcin Wasilewski (Basia) i Łukasz Kacprowicz (Mami Fatale). Scenariusz napisali Maciej Kur (autor nowych komiksów Kajko i Kokosza wydawanych od 2016 roku) oraz Rafał Skarżycki (Jeż Jerzy, Tymek i Mistrz). Showrunnerką serialu jest założycielka studia i producentka Ewelina Gordziejuk. Kreskówka została zrealizowana w 2D i jest efektem półtorarocznej pracy. Projekt dostał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a całość powstała we współpracy z Fundacją Kreska im. Janusza Christy.

Kajko i Kokosz na Netflixie - premiera już w lutym - ilustracja #1
Tak prezentują się bohaterowie nadchodzącego serialu.

Kajko i Kokosz to seria komiksowa autorstwa Janusza Christy zapoczątkowana w 1972 roku. Opowiada o perypetiach dwóch tytułowych bohaterów, którzy bronią swojego grodu Mirmiłowa przed niebezpieczeństwami. Będzie to kolejny polski komiks, po Tytusie, Romku i A’Tomku oraz Jeżu Jerzym, który dostanie swoją filmową adaptację. Nie jest to pierwsza próba przeniesienia tego tytułu na ekran. W 2005 roku został stworzony 15-minutowy film w technologii 3D, będący zapowiedzią pełnometrażowej produkcji. Jednak negatywny odzew ze strony widzów sprawił, że wycofano się z projektu.