Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 15:50

autor: Miłosz "AlexB" Szubert

ETS2 - odświeżone modele ciężarówek Renault już dostępne

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj w grze Euro Truck Simulator 2 zadebiutowały odświeżone modele ciężarówek Renault Trucks T i T-High. Są one dostępne dla wszystkich graczy zupełnie za darmo.

W SKRÓCIE
  1. Nowe wersje ciężarówek Renault Trucks T i T-High są już dostępne w grze ETS2.
  2. Przy okazji ich debiutu wystartował konkurs na najlepsze malowanie tych pojazdów.
  3. Ponadto końca dobiegła zabawa z wrzucaniem zdjęć pod tag #RenaultTrucksEvolutionIsComing. Jej zwycięzcy zostali już wyłonieni.

Wczoraj w grze Euro Truck Simulator 2 miało miejsce absolutnie wyjątkowe wydarzenie, przed którym studio SCS Software i firma Renault podgrzewały atmosferę już od kilku dni. Otóż w ramach darmowej aktualizacji do tego popularnego symulatora ciężarówek trafiły pojazdy Renault Trucks T i T-High w wersji z odświeżonym wyglądem. Tym samym po raz pierwszy w historii motoryzacji nowe modele ciągników siodłowych zostały zaprezentowane w grze, zanim pokazano je na jakiejkolwiek imprezie na żywo. Możecie je podziwiać na poniższym materiale filmowym.

Na samych nowych, darmowych modelach ciężarówek w ETS2 atrakcje się jednak nie kończą. Dziś wystartował specjalny konkurs, w ramach którego każdy może przygotować i wysłać za pośrednictwem tej strony swoje pomysły na malowanie nowych wersji nadwozia Renault Trucks T i T-High. Ma na to czas do 25 kwietnia. Później jury złożone z przedstawicieli Renault oraz studia SCS Software wybierze pięć najlepszych jego zdaniem projektów. Ich twórcy za osiągnięcie tego etapu otrzymają w nagrodę kierownicę Thrustmaster T150.

Następnie w dniach 30 kwietnia – 2 maja wzory, które dotarły do finału, zostaną poddane głosowaniu społeczności na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Renault. Malunek, który zajmie pierwsze miejsce, zostanie odwzorowany nie tylko w grze, ale również w rzeczywistości. Prawdziwa ciężarówka upiększona zwycięskim projektem stanie w widocznym miejscu w salonie Renault Trucks w Lyonie. Dodatkowo autor rzeczonej pracy dostanie specjalne zaproszenie do Francji na uroczyste odsłonięcie pojazdu z jego dziełem na niej, któremu towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji. Szczegółowy regulamin zabawy znajdziecie w tym miejscu.

ETS2 - odświeżone modele ciężarówek Renault już dostępne - ilustracja #1
Projektanci do pracy!

Komunikat informujący o debiucie nowych modeli ciężarówek Renault Trucks T i T-High i starcie konkursu na najlepsze malowanie stał się również dla studia SCS Software okazją do podziękowań dla społeczności. Jego przedstawiciele podkreślili, że gdyby nie fani i ich zaangażowanie, którego dowodem może być chociażby zainteresowanie, jaką cieszyła się ogłoszona w ubiegłym tygodniu zabawa #RenaultTrucksEvolutionIsComing (tagiem tym oznaczonych zostało ponad 2500 postów na Twitterze oraz przeszło 700 zdjęć na Instagramie), współprace takie jak ta z Renault nie mogłyby zaistnieć.

ETS2 - odświeżone modele ciężarówek Renault już dostępne - ilustracja #2
Nic, tylko wsiadać i jechać.

Przypominamy, że w tym tygodniu, konkretnie w czwartek 8 kwietnia, swoją premierę będzie miał kolejny dodatek do Euro Truck Simulator 2, czyli Iberia. Zostanie on odblokowany na platformie Steam o godzinie 19:00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona gry Euro Truck Simulator 2
  2. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry