Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2022, 10:14

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Piękna grafika w ETS2 i ATS dzięki Project Next-Gen, ale jest haczyk

Jeśli grafika w ATS i ETS2 do Was nie przemawia, z pomocą przychodzi Project Next-Gen. Modyfikacja wprowadza do gier fotorealistyczne szczegóły, choć nie robi tego bezinteresownie.

Źródł: facebook.com/DamianSVW

Grafika zarówno w American Truck Simulator, jak i Euro Truck Simulator 2 może niektórym wydawać się przestarzała. Pomóc może w tej kwestii modyfikacja Project Next-Gen (PNG), która wprowadza do obu symulatorów fotorealistyczną grafikę. Nie robi tego jednak za darmo.

Project Next-Gen

Modyfikacja zmienia tekstury w całym świecie gry, mowa tu zarówno o ATS oraz ETS2. Co więcej PNG jest cały czas aktualizowany, a trailer najnowszej wersji 1.05 możecie zobaczyć niżej.

Zmienione zostały tekstury nieba, oświetlenie oraz pogoda. Ponadto poprawiony został również wygląd dróg, chodników, barierek, budynków i wiele, wiele więcej. Warto zaznaczyć, że PNG obejmuje nie tylko podstawową wersję ETS2. Lepszej jakości tekstur doświadczymy również w DLC:

  1. Italia
  2. Vive la France!
  3. Droga do Morza Czarnego
  4. Bałtycki szlak

Coś za coś

Fotorealistyczna grafika w ETS2 oraz ATS ma jednak swoją cenę. Otóż Project Next-Gen nie jest darmową modyfikacją, którą znajdziecie na NexusMods czy stronach dedykowanych modom do symulatora ciężarówek. Projekt zakupić można dokonując przelewu PayPal na konto DamianSVW, a następnie kontaktując się z twórcą poprzez Facebooka.

  1. Project Next-Gen do ATS – 10 euro (około 47 zł)
  2. Project Next-Gen do ETS2 – 20 euro (około 94 zł)

Modyfikację kupujecie raz, a wszystkie aktualizacje są darmowe. Nie musicie zatem martwić się o dodatkowe koszta. Na koniec warto wspomnieć o tym, że Project Next-Gen kompatybilny jest z dwiema ostatnimi wersjami ATS oraz ETS2, czyli 1.43 i 1.44.

  1. Strona Project Next-Gen na Facebooku
  2. American Truck Simulator - poradnik do gry
  3. Euro Truck Simulator 2 – poradnik do gry