Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2021, 15:20

autor: AlexB

Dziś premiera DLC Iberia do Euro Truck Simulator 2

Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego swoją premierę będzie miał dodatek Iberia do gry Euro Truck Simulator 2. Umożliwi on podróż swoją wirtualną ciężarówką do Portugalii i Hiszpanii.

W SKRÓCIE
  1. Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego na platformie Steam zadebiutuje dodatek Iberia do gry Euro Truck Simulator 2.
  2. Równolegle wystartowało specjalne wydarzenie na platformie World of Trucks, w ramach którego można zdobyć specjalne malowania i akcesoria do kabin ciężarówek.
  3. Równo o godzinie 17:00 czasu polskiego na Steamie, Twitchu oraz YouTube wystartuje także oficjalny stream twórców, podczas którego nie powinno zabraknąć różnych niespodzianek.

Wirtualni truckerzy! Nadszedł w końcu dzień, w którym będziecie mogli wskoczyć do swoich ciężarówek i ruszyć w podróż po Półwyspie Iberyjskim. Zgodnie bowiem z wcześniejszymi ogłoszeniami, dziś równo o godzinie 19:00 czasu polskiego na platformie Steam zadebiutuje zapowiedziane w grudniu 2019 roku DLC Iberia, które poszerzy mapę w grze Euro Truck Simulator 2 od studia SCS Software o Hiszpanię i Portugalię.

W dodatku Iberia znajdziemy 49 miast połączonych drogami, których mapę znajdziecie w tym miejscu. Pomiędzy nimi będzie można przewozić najróżniejsze ładunki – od ryb i owoców, przez elektronikę, metale, chemikalia oraz drewno, a na specjalnych, ciężkich towarach skończywszy. Co ciekawe, dzięki najnowszemu DLC w Euro Truck Simulator 2 pojawią się pierwsze punkty widokowe, podobne do tych z American Truck Simulator. Po dotarciu do nich zostaniemy uraczeni krótkim filmikiem prezentującym krajobrazy, zabytki i inne ciekawe obiekty.

Dziś premiera DLC Iberia do Euro Truck Simulator 2 - ilustracja #1
W ramach najnowszego rozszerzenia do ETS2 będzie można odwiedzić między innymi Barcelonę.

Niestety, jak na razie nie można jeszcze kupować samego dodatku. Na platformie World of Trucks umożliwiającej wykonywanie różnych zleceń singlowych online już wystartowało jednak specjalne wydarzenie, nazwane Cruising Iberia. W jego ramach przed graczami postawione zostały dwa wyzwania – indywidualne oraz społecznościowe. Pierwsze polega na dostarczeniu ładunków do lub z co najmniej 20 miast znajdujących się na wirtualnym Półwyspie Iberyjskim. Natomiast drugie wymaga od wszystkich graczy pokonanie łącznie 250 000 000 kilometrów po drogach Hiszpanii i Portugalii. Zabawa potrwa do 12 maja do godziny 1:59 czasu polskiego. Uwaga! W obu przypadkach do puli zaliczają się jedynie kontrakty z kategorii Zleceń zewnętrznych oraz Rynku zewnętrznego wymagające przejechania minimum 200 kilometrów.

Nagrodą za ukończenie wyzwania personalnego będzie specjalne malowanie ciężarówki. Zdobycie go jest warunkiem do odebrania nagród za wykonanie zadania społecznościowego, którymi będą akcesoria do kabiny – pluszak oraz figurka. Wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Dodatkowo przy okazji premiery DLC Iberia do ETS2 na Steamie oraz oficjalnych kontach studia SCS Software na YouTube i Twitchu o godzinie 17:00 wystartuje stream, podczas którego poznamy nieco kulisów tworzenia dodatku. Nie powinno zabraknąć też kilku innych niespodzianek.

Jeśli Euro Truck Simulator 2 Was zainteresował, to warto, byście wiedzieli, że jest on dostępny wyłącznie na PC. Tytuł posiada polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona gry Euro Truck Simulator 2
  2. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry