Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2011, 10:31

autor: sathorn

Ubisoft opóźnia pecetową odsłonę gry From Dust

Premiera gry From Dust w wersji na komputery osobiste została opóźniona o trzy tygodnie w stosunku do Xboksa 360. Pierwotnie dzieło twórcy Another World miało ukazać się na obie platformy jednocześnie.

Firma Ubisoft opóźniła premierę gry From Dust w wersji na komputery osobiste. Czytelnicy grający na PC będą musieli przez trzy tygodnie patrzeć z zazdrością na posiadaczy Xboksów 360.

Ubisoft opóźnia pecetową odsłonę gry From Dust - ilustracja #1

Produkcja przygotowywana przez Ubisoft Montpellier we współpracy ze sławnym Erikiem Chahi, twórcą Another World, zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych 17 sierpnia 2011 roku. Trzy tygodnie wcześniej, 27 lipca, gra pojawi się na Xbox Live Arcade, będąc częścią akcji organizowanej co roku przez Microsoft – Summer of Arcade. Pierwotnie obydwie wersje miały ukazać się jednocześnie, oficjalny powód opóźnienia premiery nie jest znany. Planowane jest także wydanie From Dust na konsolę PlayStation 3, jednak Ubisoft nie podaje jeszcze żadnej, nawet orientacyjnej daty premiery.

From Dust to specyficzna produkcja, w pierwszej chwili kojarząca się z takimi produkcjami jak Populous czy Black & White. Podobnie jak w wymienionych tytułach wcielamy się w rolę bóstwa, którego zadaniem jest ochrona i pomoc w rozwoju plemienia, będącego pod naszą opieką. Głównym zagrożeniem są nieprzewidywalne siły przyrody. From Dust ma zapewnić 10-15 godzin zabawy w kampanii dla pojedynczego gracza. Tytuł został wyceniony na 54,90 zł/1200 punktów Microsoftu.

Ubisoft opóźnia pecetową odsłonę gry From Dust - ilustracja #2