Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 09:20

autor: Mateusz Kądziołka

Tryb kooperacji w Battlefield 3 tylko przez sieć

Karl Magnus Troedsson ujawnił, kilka istotnych informacji dotyczących trybu kooperacji w grze Battlefield 3. Jedną z najważniejszych jest to, że co-op będzie rozgrywany tylko poprzez Internet.

Jeden z przedstawicieli studia DICE – Karl Magnus Troedsson – ujawnił w rozmowie z serwisem GamingLives.com kilka ciekawych informacji o trybie kooperacji w Battlefield 3. Dowiedzieliśmy się również, że produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszej gry tegorocznych targów gamescom.

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że tryb kooperacji będzie rozgrywany tylko przez sieć. Tak więc, jeśli mieliście nadzieję na partyjkę na podzielonym ekranie, to musimy Was niestety rozczarować. Dowiedzieliśmy się również, że w Battlefield 3 znajdziemy sześć map co-op, a żadna z nich nie będzie pokrywać się z tym, co zobaczymy w trybie single player. Ponadto przedstawiciel DICE zapowiedział, że poszczególne misje będą zawierać pewne losowe elementy. Dzięki temu każda rozgrywka ma różnić się w jakimś stopniu od poprzednich i zaskakiwać graczy.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty kooperacji, to ujawniono, że gra nie wykorzysta osobnych serwerów do hostowania tego typu rozgrywki. Zamiast tego tryb współpracy będzie bazować na połączeniach peer-to-peer. Zaznaczono też, że gracze będą mogli konkurować ze sobą na podstawie tego, kto szybciej wykona daną misję co-op.

Przypominamy, że Battlefield 3 ukaże się w Polsce 28 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju produkcja zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.