Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2016, 11:05

Tom Clancy’s The Division szturmuje szczyt, Rise of the Tomb Raider depcze mu po piętach. Top 10 Steam (24 - 30 stycznia)

Tom Clancy’s The Division uplasował się w tym tygodniu na pierwszym miejscu, za to różne edycje wydanego 28 stycznia na PC Rise of the Tomb Raider pojawiają się aż trzykrotnie. Podium zamyka inna nowość – The Witness. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najchętniej kupowanych gier w popularnej usłudze cyfrowej dystrybucji Steam.

Ubiegły tydzień obfitował w długo oczekiwane premiery, co znalazło odzwierciedlenie w przetasowaniach na steamowej liście najchętniej kupowanych produkcji. Pierwsze miejsce należało do gry Tom Clancy’s The Division, której zamknięta beta wystartowała w sobotę. Na drugim – a także na czwartym i dziewiątym – miejscu znalazło się pecetowe wydanie Rise of the Tomb Raider, którym do tej pory mogli cieszyć się wyłącznie posiadacze konsol Xbox One i Xbox 360. To zaskakujące zwielokrotnienie wynika z różnych edycji tego tytułu dostępnych w ofercie sklepu Steam. W związku z tym nie wiadomo, czy łączna sprzedaż nie przekroczyłaby przedpremierowego wyniku Tom Clancy’s The Division. Podium zamyka kolejna nowość – ciepło przyjęta pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, The Witness.

Na liście pojawiła się także wydana niedawno na PC strategia turowa Romance of the Three Kingdoms XIII. Zapowiadany na ten tydzień XCOM 2 wspiął się dwa oczka wyżej, podczas gdy gry Counter-Strike: Global Offensive, Grand Theft Auto V i ubiegłotygodniowy debiutant w zestawieniu, Scrap Mechanic, zaliczyły lekki spadek. Z listy wypadły Rocket League, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Homeworld: Deserts of Kharak, ARK: Survival Evolved oraz lider zeszłotygodniowego zestawienia – Dragon’s Dogma: Dark Arisen.

1.

Tom Clancy’s The Division

2.

Rise of the Tomb Raider

3.

The Witness

4.

Rise of the Tomb Raider - Standard Edition

5.

XCOM 2

6.

Counter-Strike: Global Offensive

7.

Romance of the Three Kingdoms XIII

8.

Grand Theft Auto V

9.

Rise of the Tomb Raider

10.

Scrap Mechanic