Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2016, 11:16

Zamknięta beta The Division wydłużona o 24 godziny; gra już ma problem z cheaterami

Firma Ubisoft zapowiedziała, że zamknięta beta gry Tom Clancy's The Division potrwa o jeden dzień dłużej, zakończy się więc jutro o godzinie 12:00. Jednocześnie z różnych źródeł napływają informacje o tym, że gracze już znaleźli sposób na oszukiwanie podczas rozgrywki.

Beta The Division cieszy się sporą popularnością... - Zamknięta beta The Division wydłużona o 24 godziny; gra już ma problem z cheaterami - wiadomość - 2016-02-01
Beta The Division cieszy się sporą popularnością...

Zamknięta beta gry Tom Clancy's The Division zostanie wydłużona o jedną dobę. Według początkowych planów testy nowego dzieła Ubisoftu miały zakończyć się dziś o godzinie 12:00. To świetna wiadomość dla osób, które pomimo posiadania klucza znalazły się na liście oczekujących – francuska firma zapewnia teraz dostęp do rozgrywki coraz większej liczbie chętnych.

...ale niestety nie tylko wśród uczciwych graczy. - Zamknięta beta The Division wydłużona o 24 godziny; gra już ma problem z cheaterami - wiadomość - 2016-02-01
...ale niestety nie tylko wśród uczciwych graczy.

Niestety, to nie koniec wiadomości na temat The Division. Jak donoszą liczne źródła, gracze już znaleźli sposób na to, jak w prosty sposób oszukiwać w grze. Okazuje się bowiem, że pliki zawierające informacje o statystykach oraz wyposażeniu naszej postaci są przechowywane po stronie klienta, co z kolei pozwala manipulować nimi w taki sposób, by zapewnić sobie nieśmiertelność, nieskończoną amunicję, brak odrzutu przy wystrzałach czy zwiększoną prędkość poruszania się. Serwer akceptuje zmienione dane bez sprawdzania, co sprawia, że osoby korzystające z tej luki stały się prawdziwą plagą na terenach PvP. Przedstawiciele Ubisoftu już zapowiedzieli, że przyjrzą się całej sprawie, jednak biorąc pod uwagę rozmiary problemu oraz fakt, że do premiery pozostał ledwie nieco ponad miesiąc, trudno nie być zaniepokojonym.

Tym bardziej, że skargi na brak skutecznej technologii, zapobiegającej oszustwom w rozgrywce wieloosobowej, można było usłyszeć już przy okazji wydanego niedawno Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Miejmy więc nadzieję, że Ubisoft nie zapewni nam powtórki z rozrywki. The Division trafi na sklepowe półki 8 marca, w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Wrażenia z bety Tom Clancy's The Division – jedyny taki Nowy Jork!
  2. Oficjalna strona internetowa gry Tom Clancy's The Division
  3. Tom Clancy's The Division – kompendium wiedzy o grze