Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Sims 4 bez małych dzieci i funkcji budowania basenów

Okazuje się, że w grze The Sims 4 zabraknie niektórych funkcji doskonale znanych z poprzednich części serii. Studio Maxis potwierdziło, że w nadchodzącej produkcji nie znajdziemy opcji budowania basenów. Nie będzie też małych dzieci dopiero uczących się chodzić, choć prawdopodobnie nie zabraknie niemowlaków i nastolatków.

Na oficjalnym blogu serii The Sims pojawiła się informacja, że w nadchodzącej grze The Sims 4 zabraknie m.in. ikonicznej dla tego cyklu opcji budowy basenu. Fani mogą więc zapomnieć o sadystycznej metodzie na uśmiercanie Simów poprzez nakazanie im pływania i usuwanie drabinki pozwalającej na wydostanie się z wody. Choć zmiana wydaje się być kosmetyczna, to spotkała się z krytyką ze strony miłośników tego rozwiązania z poprzednich części. Nie do końca znane są powody wyeliminowania możliwości budowania basenów. W zamian twórcy przygotują tajemniczo brzmiące „Narzędzie do Fontann (ang. Fountain Tool), pozwalające na tworzenie wyrafinowanych krajobrazów”. Nie do końca jednak wiadomo, co deweloper ma w tym przypadku na myśli.

W The Sims 4 gracze nie zatopią Simów w basenie - The Sims 4 bez małych dzieci i funkcji budowania basenów - wiadomość - 2014-06-27
W The Sims 4 gracze nie zatopią Simów w basenie

Zastosowanie wielu zapowiedzianych nowości pozostaje jeszcze pewną niewiadomą. O ile dodanie opcji modyfikowania wysokości ścian jest całkiem oczywiste, tak już taka funkcja jak „Inteligentne Okna” (ang. Smart Windows) w tej chwili niewiele nam mówi. Musimy poczekać na więcej szczegółów, by móc szerzej wypowiadać się na temat tych zmian.

Studio Maxis zapowiedziało również, że w podstawowej wersji The Sims 4 zabraknie małych dzieci dopiero uczących się chodzić. Nie oznacza to wprawdzie całkowitego wyeliminowania nieletnich Simów z wirtualnego świata, ale prawdopodobnie gra będzie pomijać ten ważny etap w życiu bardzo młodego człowieka. Być może dojdzie do sytuacji, że w The Sims 4 zobaczymy natychmiastową przemianę z niemowlęcia do nastolatka. To jednak tylko przypuszczenia, bo i w tym przypadku twórcy są oszczędni w zdradzaniu szczegółów.

The Sims 4 to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii gier pecetowych. Ponownie będziemy mieli do czynienia ze znanym symulatorem życia, który w przypadku każdej odsłony otrzymuje mnóstwo dodatków wprowadzających nowe funkcje zabawy. Nie byłoby więc wielkim zaskoczeniem, gdyby brakujące w podstawowej wersji The Sims 4 funkcje pojawiły się dopiero w płatnych rozszerzeniach. The Sims 4 zadebiutuje w naszym kraju 4 września na PC w polskiej wersji językowej.