Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 22:50

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

The Sims 4 – prezentacja gry, data premiery i polski zwiastun

Rachel Franklin, producent wykonawczy The Sims 4, w czasie konferencji firmy Electronic Arts na targach E3 zaprezentowała najnowszą odsłonę symulatora życia. Podczas swojego wystąpienia omówiła poszczególne elementy gry, skupiając się na samych Simach oraz kontroli gracza nad nimi. Premiera polskiej wersji językowej zaplanowana jest na 4 września. W internecie pojawił się też polski zwiastun.

Rachel Franklin, producent wykonawczy The Sims 4, w czasie konferencji firmy Electronic Arts na targach E3 w Los Angeles zaprezentowała czwartą odsłonę najpopularniejszego symulatora życia. Jej wystąpienie skupiało się na kontroli gracza nad wyglądem, osobowością, życiem, a także najwyraźniej śmiercią Simów. Najważniejszym punktem prezentacji wydawała się kreacja postaci, w której przyjdzie graczom ustalić nie tylko aparycję, ale także cechy charakteru czy aspiracje wirtualnych osób. Rachel ujęła to w następujący sposób:

W poprzednich grach kontrolowaliście umysł i ciało swoich Simów. W The Sims 4 po raz pierwszy kontrolujecie ich serca.

W grze mają pojawić się żywe społeczności, w których Simowie wchodzą ze sobą w rozmaite interakcje. Może być to np. dzielnica mieszkalna czy siłownia. W zależności od osobowości poszczególnych postaci, sposób, w jaki reagują na siebie nawzajem, a także na swoje otoczenie, będzie inny. Każdy z Simów ma też swoją unikalną historię.

The Sims 4 wyposażone jest w galerię, w której można dzielić się swoimi dziełami (np. domami czy Simami) z innymi graczami.

Światowa premiera The Sims 4 odbędzie się 2 września, zaś w Polsce czwarta odsłona najpopularniejszego symulatora życia zadebiutuje 2 dni później – 4 września. Zamawiając Cyfrową Edycję Specjalną na platformie Origin, otrzymuje się dostęp do dodatków Dusza towarzystwa, Szalona noc, Zestaw Niesamowitych Zwierzęcych Kapeluszy oraz ścieżki dźwiękowej.