Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 10:35

autor: qjin

The Last of Us ozłocone

Prace nad grą The Last of Us zostały zakończone – informuje studio Naughty Dog. Nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, by jeden z najgłośniejszych tytułów tego roku zadebiutował zgodnie z planem, czyli 14 czerwca.

Joel i Ellie - główni bohaterowie  gry The Last of Us - The Last of Us ozłocone - wiadomość - 2013-05-16
Joel i Ellie - główni bohaterowie gry The Last of Us

Christophe Balestra, wiceprezes studia Naughty Dog, zdradził, że prace nad The Last of Us, survivalem horrorem na konsolę PlayStation 3, zostały zwieńczone, a co za tym idzie – płyta-matka zmierza do tłoczni. Premiera światowa, ustalona na 14 czerwca 2013 roku, nie powinna być zagrożona. Balestra podzielił się tą dobrą nowiną, publikując stosowny obrazek w serwisie Instagram.

Twórcy wywiązali się z zadania, choć potrzebowali trochę więcej czasu na dopracowanie gry, gdyż ta pierwotnie miała ukazać się 7 maja 2013 roku. Ogłoszenie statusu „złotego” jest praktycznie gwarancją, że nie doczekamy się kolejnej obsuwy. Warto wspomnieć, że 31 maja będzie okazja, żeby zapoznać się z wersją demonstracyjną – dostęp do niej otrzymają najpierw nabywcy God of War: Wstąpienie. Nie zdradzono jednak, kiedy ewentualnie pozostali gracze sprawdzą fragment kampanii trwającej od 12 do 16 godzin. Prócz trybu fabularnego studio Naughty Dog przygotowuje także moduł wieloosobowy.

Rozgrywka w The Last of Us będzie prawdziwą walką o przetrwanie - The Last of Us ozłocone - wiadomość - 2013-05-16
Rozgrywka w The Last of Us będzie prawdziwą walką o przetrwanie

The Last of Us będzie przygodową grą akcji, naszpikowaną momentami podnoszącymi adrenalinę. Wcielimy się w niej w Joela, przemytnika broni i narkotyków, któremu potowarzyszy nastolatka o imieniu Ellie. Współpraca pomiędzy postaciami ma być kluczowym elementem rozgrywki. Świat gry to postapokaliptyczna wizja, w której śmiertelny grzyb zdziesiątkował ludzkość, a wielu ocalonych zamieniło się w ohydne poczwary. Więcej o zarażonych maszkarach dowiecie się z dziennika dewelopera z przygotowanymi przez nas polskimi napisami. Produkcję napędza ulepszony silnik Uncharted 3. Podobnie jak poprzednie gry studia Naughty Dog, tak i The Last of Us ma oferować oprawę wizualną na najwyższym poziomie – zarówno pod kątem artystycznym, jak i technologicznym. Przekonacie się o tym, oglądając niniejszy materiał wideo.

Nadchodząca produkcja twórców Uncharted zawita na rynek 14 czerwca 2013 roku w pełnej polskiej wersji językowej na wyłączność PlayStation 3. Rodzimy oddział Sony Computer Entertainment na razie potwierdził tylko, kto użyczy głosu Ellie, a będzie to Anna Cieślak, aktorka znana z takich filmów jak Śluby panieńskie (2010) czy Jak żyć? (2008).

The Last of Us ozłocone - ilustracja #5Naughty Dog to deweloper, którego produkcje odnoszą duże sukcesy na rynku gier konsolowych. Producent specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu tytułów z gatunku zręcznościówek i gier akcji. W jego studiu narodziły się takie znamienite serie jak Crash Bandicoot, Jak czy Uncharted. The Last of Us to ich pierwsza nowa marka od 2007 roku, czyli wydania oryginalnego Uncharted. Twórcy prawdopodobnie pracują także nad tytułem na konsolę nowej generacji – PlayStation 4, ale na razie to nic pewnego.