Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 maja 2013, 10:51

autor: Góral

Uruchomiono usługę Steam Trading Cards w wersji beta

Firma Valve uruchomiła beta wersję usługi Steam Trading Cards, pozwalającą na zbieranie specjalnych kart w wybranych grach, które później mogą przełożyć się na ciekawe nagrody, w tym kupony zniżkowe na gry i dodatki.

Firma Valve uruchomiła kolejną funkcję swojego sklepu Steam - Trading Cards. Nowe rozwiązanie polega na kolekcjonowaniu specjalnych kart, które przekładają się na różne symboliczne nagrody, a także kupony zniżkowe na zakup gier. Obecnie usługa znajduje się w fazie beta.

Steam Trading Cards - kolejna funkcja sklepu firmy Valve. - Uruchomiono usługę Steam Trading Cards - wiadomość - 2013-05-16
Steam Trading Cards - kolejna funkcja sklepu firmy Valve.

Zabawa opiera się na kolekcjonowaniu specjalnych kart, podzielonych na zestawy dotyczące danej gry. Połowę z nich można uzyskać za aktywność w wybranej produkcji, a pozostałe za uczestniczenie w życiu społeczności (handel z innymi użytkownikami). Gdy uzbiera się cały zestaw, można go zamienić na specjalną odznakę. Dzięki temu otrzymuje się różne nagrody, np. tapety, albo kupony zniżkowe na zakup gier i dodatków. Co ciekawe, odznaczenia można levelować, zbierając karty ponownie i uzyskując kolejne bonusy.

Do Steam Trading Cards dołączycie tutaj. Odpowiedzi na większość pytań znajdziecie w dziale FAQ, a poniżej publikujemy listę gier, które aktualnie obsługują nowe rozwiązanie (kolejne pozycje będą dodawane z biegiem czasu):

Jak widać Steam rozwija się w najlepsze. Firma Valve w ostatnim czasie wprowadziła wiele ciekawych rozwiązań, w tym chociażby Big Picture Mode, Early Access czy edycję sklepu dla systemu operacyjnego Linux. Ciekawe co jeszcze czeka nas w przyszłości?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.