Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2013, 16:35

autor: Ender

The Last of Us z kampanią trwającą 12-16 godzin

Twórcy gry The Last of US potwierdzili, że tytuł będzie oferował od 12 do 16 godzin zabawy w kampanii dla pojedynczego gracza. Producenci nie planują również żadnych dodatków czy rozszerzeń dla trybu singleplayer, a wydane po premierze DLC będą związane jedynie z multiplayerem.

The Last of Us jest z pewnością najważniejszym ekskluzywnym tytułem na konsolę PlayStation 3, który ukaże się w tym roku. Producent gry, studio Naughty Dog, odpowiedzialne za serię Uncharted, gwarantuje to, że w trakcie jej produkcji przyłożono ogromną wagę do jakości kampanii singleplayer, która jak mogliśmy się już przekonać dzięki trailerom zapowiada się nad wyraz ciekawie. Niestety, twórcy często poświęcają gameplay na rzecz filmowości i rozmachu ich tytułów, skracając przy tym znacząco długość zabawy jakie oferują. W wywiadzie udzielonemu serwisowi Evolve, przedstawiciel dewelopera zapowiedział jednak, że The Last of Us nie będzie krótką przechadzką, a zapewni solidne kilkanaście godzin rozgrywki.

Zdecydowanie mówimy tutaj o 12, może 12-16 godzinach rozgrywki. Zależy to od tego jak będziesz grał. Możesz zwolnić nieco tempo i spróbować podejść do sytuacji jakie napotkasz w mniej otwarty czy konfrontacyjny sposób. Jeżeli naprawdę będziesz chciał dokładnie przeszukiwać otoczenie i zbierać ekwipunek, to też dodatkowo przedłuży czas zabawy.

Twórca dodał przy tym, że Naughty Dog nie planuje produkcji dodatków dla trybu singleplayer. DLC, które ukażą się po premierze tytułu będą przygotowane jedynie z myślą o multiplayerze. Kampania fabularna zostać miała przygotowana jako zamknięta całość, w której autorzy zawarli wszystko co tylko mogli. Nie widzą więc sensu jej rozszerzania o nowe elementy.

The Last of Us jest najnowszą produkcją studia Naughty Dog przeznaczona na PlayStation 3. Deweloper, który znany jest z serii Crash Bandicoot, Jak oraz Uncharted zabierze dwójkę głównych bohaterów i gracza do postapokaliptycznego świata, który dotknęła tajemnicza choroba wywołana przez pasożytnicze grzyby zmieniające ludzi w monstra. Równie a nawet bardziej niebezpieczni niż potwornie zniekształceni zakażeni są inni ocalali, który w bezkompromisowy i brutalny sposób walczą o przetrwanie. Gra ukaże się w Europie 14 czerwca i będzie dostępna w polskiej wersji językowej.

  1. Graliśmy w The Last of Us - survival horror od twórców Uncharted