Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2012, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy serii Uncharted pracują nad grą na następcę PlayStation 3?

Twórcy serii Uncharted poszukują artysty postaci mającego pracowac nad grami nowej generacji. Stosowne ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej studia Naughty Dog.

Wygląda na to, że do grona deweloperów pracujących nad grami na nową generację konsol dołączyło studio Naughty Dog. Wskazuje na to jedno z ogłoszeń zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej twórców serii Uncharted.

Poszukiwany jest projektant postaci, który „będzie odpowiedzialny za stworzenie modelów liczących miliony polygonów”. W skrócie są to wielokąty, które opisują obiekty w wirtualnym świecie. Najprościej powiedzieć, że im jest ich więcej, tym lepiej dla szczegółowości grafiki.

Twórcy serii Uncharted pracują nad grą na następcę PlayStation 3? - ilustracja #1

W kategorii wymagań i umiejętności twórcy są jeszcze bardziej dosłowni. Jeden z punktów mówi bowiem o profesjonalnym doświadczeniu w modelowaniu ludzkich postaci dla „gier nowej generacji”. Staje się więc jasne, że ogłoszenie dotyczy projektu szykowanego z myślą o następcy PlayStation 3. Wykluczamy jakąkolwiek inną konsolę, bo studio Naughty Dog jest własnością firmy Sony Computer Entertainment.

Niestety, zabrakło konkretnych wskazówek dotyczących tajemniczej produkcji. Nie ma nawet informacji na temat reprezentowanego przez nią gatunku, choć tego typu ogłoszenia często zawierają podobne szczegóły. Pozostaje jedynie spekulować, czy chodzi o zupełnie nową markę. Twórcy cyklu Crash Bandicoot, Uncharted, czy przygód Jaka i Daxtera przyzwyczaili bowiem do tego, że każdej generacji konsol poświęcają jedną serię (choć zasada ta została przełamana przez niedawną zapowiedź gry The Last of Us na PlayStation 3).

Studio Naughty Dog to tylko jeden z wielu deweloperów, którego ogłoszenia zaczęły ostatnio wskazywać na trwające prace przy konsolach nowej generacji. Ostatnio podobne spekulacje dotyczyły zespołu Rockstar North. Twórcy serii Grand Theft Auto zdają się również poważnie myśleć o nowych platformach sprzętowych, a ten rok może być przełomowy, jeśli chodzi o konkretne ogłoszenia w tej sprawie.