Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2011, 14:55

autor: Olek

The Elder Scrolls V: Skyrim i mapy rodem z Google'a?

Na oficjalnym forum firmy Bethesda Softworks rozgorzała dyskusja odnośnie informacji o The Elder Scrolls V: Skyrim, jakie opublikowane zostały na łamach magazynu PC Games. W 10-stronicowym artykule redakcja niemieckiego pisma ujawniła m.in., że w grze pojawią się trójwymiarowe mapki, przypominające usługę Google Maps, a na kontynencie Tamriel wreszcie pojawią się dzieci.

Na oficjalnym forum firmy Bethesda Softworks rozgorzała dyskusja odnośnie informacji o The Elder Scrolls V: Skyrim, jakie opublikowane zostały na łamach magazynu PC Games. W 10-stronicowym artykule redakcja niemieckiego pisma ujawniła między innymi to, że w grze pojawią się trójwymiarowe mapki, przypominające usługę Google Maps, a po kontynencie Tamriel wreszcie biegać będą dzieci.

Kilkukrotnie już mieliśmy okazję informować o kolejnych szczegółach na temat The Elder Scrolls V: Skyrim. Wygląda na to, że twórcy gry przyjęli marketingową taktykę „dla każdego coś nowego” i dbają, by branżowe periodyki miały czym zapełniać łamy. Tym razem solidną porcję doniesień zafundował swoim czytelnikom magazyn PC Games. Jeden z użytkowników forum Bethesdy zadał sobie trud, by z 10-stronicowego artykułu wyłuskać nowe informacje. Wynika z tego, że:

The Elder Scrolls V: Skyrim i mapy rodem z Google'a? - ilustracja #1
  1. w grze pojawią się mapy 3D (wyglądem przypominające te z Google Maps), ale nie będzie można nanosić na nie własnych notatek,
  2. niektóre smoki w Skyrim okażą się całkiem rozmowne i przyjazne,
  3. deweloperzy zamierzają zaimplementować w grze system ekonomiczny, regulujący ceny towarów zależnie od ich dostępności w danym regionie i wydarzeń losowych,
  4. po raz kolejny próba otwarcia zamka wymagać będzie zagrania w minigrę,
  5. w Skyrim pojawi się 5 głównych miast oraz 8 lub 9 mniejszych osad,
  6. gracze będą mogli nabywać nieruchomości,
  7. na kontynent Tamriel wreszcie zawitają dzieci,
  8. wiatr będzie miał wpływ na stan akwenów wodnych, generując na przykład odpowiednio wysokie fale.

W poście zamieszczonym przez internautę ukrywającego się pod nickiem RoAdRuNnNeR pojawiła się także adnotacja o zamiarach włączenia obsługi serwisów społecznościowych (Facebook i inne) w The Elder Scrolls V: Skyrim. Pete Hines z Bethesdy sprostował jednak, że najprawdopodobniej doszło do błędnego tłumaczenia niemieckiego tekstu, bo twórcy gry nigdy o czymś takim nie wspominali. Serwis Game Informer potwierdził za to, że reszta informacji jest prawdziwa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim